Notowania

stocznie
23.07.2009 15:54

Premier nie spotka się ze stoczniowcami?

Według Pawła Grasia sytuacja nie jest na tyle dramatyczna, by angażować premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*_ PremierDonald Tusknie zamierza na razie spotykać się ze stoczniowcami w sprawie sprzedaży zakładów w Szczecinie i Gdyni - _poinformował rzecznik rząduPaweł Graś. *

Jak dodał - odpowiednią osobą do rozmów na te temat jest minister skarbuAleksander Grad. Związkowcy chcą spotkania z szefem rządu, zaniepokojeni odłożeniem transakcji sprzedaży majątków ich zakładów inwestorowi z Kataru.

_ - Sytuacja nie jest na tyle dramatyczna, aby angażować w nią premiera _ - zaznaczył jednak Graś. Jego zdaniem właściwą osobą do rozmów ze stoczniowcami i informowania ich o tym, co na bieżąco dzieje się procesie sprzedaży stoczni jest minister Grad. _ - Minister jest w stałym kontakcie z inwestorem i może udzielić stoczniowcom wyczerpujących informacji _ - zaznaczył rzecznik rządu.

Zdaniem Grasia trzeba przede wszystkim spokojnie poczekać na rozwój sytuacji. _ - Z nadzieją, że rzeczywiście te pieniądze wpłyną i rozpocznie się normalna działalność gospodarcza - proces zatrudniania ludzi i w efekcie rozpoczęcie produkcji w stoczniach _ - powiedział Graś.

Dodał, że Katarczycy chcą przeprowadzić własny audyt, dotyczący procesów własnościowych w stoczniach. Katarski inwestor wstrzymał się z zapłatą 380 milionów złotych za majątek polskich stoczni po otrzymaniu listu od Szczecińskiego Stowarzyszenia Obrony Stoczni i Przemysłu Okrętowego. Według organizacji, majątek szczecińskiego zakładu został przejęty niezgodnie z prawem.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ PiS: Grad opowiada "żenujące" bajki o stoczniach ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pis;grad;opowiada;zenujace;bajki;o;stoczniach,101,0,494693.html )
* [ Lewandowski: Będzie koniec kombatanctwa. Albo koniec stoczni ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/lewandowski;bedzie;koniec;kombatanctwa;albo;koniec;stoczni,192,0,494272.html )
Tagi: stocznie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz