Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Premier nie spotka się ze stoczniowcami?

0
Podziel się:

Według Pawła Grasia sytuacja nie jest na tyle dramatyczna, by angażować premiera.

Premier nie spotka się ze stoczniowcami?
(kprm.gov.pl)

*_ PremierDonald Tusknie zamierza na razie spotykać się ze stoczniowcami w sprawie sprzedaży zakładów w Szczecinie i Gdyni - _poinformował rzecznik rząduPaweł Graś. *

Jak dodał - odpowiednią osobą do rozmów na te temat jest minister skarbuAleksander Grad. Związkowcy chcą spotkania z szefem rządu, zaniepokojeni odłożeniem transakcji sprzedaży majątków ich zakładów inwestorowi z Kataru.

_ - Sytuacja nie jest na tyle dramatyczna, aby angażować w nią premiera _ - zaznaczył jednak Graś. Jego zdaniem właściwą osobą do rozmów ze stoczniowcami i informowania ich o tym, co na bieżąco dzieje się procesie sprzedaży stoczni jest minister Grad. _ - Minister jest w stałym kontakcie z inwestorem i może udzielić stoczniowcom wyczerpujących informacji _ - zaznaczył rzecznik rządu.

Zdaniem Grasia trzeba przede wszystkim spokojnie poczekać na rozwój sytuacji. _ - Z nadzieją, że rzeczywiście te pieniądze wpłyną i rozpocznie się normalna działalność gospodarcza - proces zatrudniania ludzi i w efekcie rozpoczęcie produkcji w stoczniach _ - powiedział Graś.

Dodał, że Katarczycy chcą przeprowadzić własny audyt, dotyczący procesów własnościowych w stoczniach. Katarski inwestor wstrzymał się z zapłatą 380 milionów złotych za majątek polskich stoczni po otrzymaniu listu od Szczecińskiego Stowarzyszenia Obrony Stoczni i Przemysłu Okrętowego. Według organizacji, majątek szczecińskiego zakładu został przejęty niezgodnie z prawem.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)