Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd chce rozmawiać o podwyżkach

0
Podziel się:

Wicepremierzy Pawlak i Schetyna uważają, że żądania płacowe pracowników budżetówki są uzasadnione.

Rząd chce rozmawiać o podwyżkach
(PAP/Paweł Supernak)

- _ Niewątpliwie _ _ budżetówka _ _ ma uzasadnione oczekiwania, ale powinny one być realizowane w ramach możliwości budżetowych państwa _ - uważa wicepremierWaldemar Pawlak. WicepremierGrzegorz Schetynadeklaruje, że rząd jest otwarty na rozmowy.

- _ Musimy się do tych spraw przymierzyć w perspektywie kilku lat. Jeśli do końca naszej kadencji będzie stabilna sytuacja gospodarcza, jeśli będzie odpowiedzialny dialog społeczny, to możemy liczyć na znaczną poprawę pozycji sfery budżetowej _ - mówi Pawlak.

Władze "Solidarności" ogłosiły we wtorek wewnątrzzwiązkowe konsultacje w sprawie ewentualnej akcji protestacyjnej. Związek domaga się od rządu jak najszybszych negocjacji płacowych dla wszystkich branż zawodowych utrzymywanych z budżetu państwa.

Z kolei wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna pytany, czy rząd podejmie negocjacje płacowe, odpowiedział: _ będziemy rozmawiać, z tymi wszystkimi, którzy będą takie oczekiwania zgłaszać _.

Schetyna podkreślił, że nie chce przesądzać, czy akcja "Solidarności " jest na polityczne zamówienie PiS. - _ Trudno mi powiedzieć, nie chciałbym odbierać podmiotowości _ "_ Solidarności _" - powiedział wicepremier.

Podkreślił jednak, że ten związek przez dwa lata, za rządów PiS _ był bardzo nieobecny w życiu publicznym _. W ocenie Schetyny, obecne zapowiedzi dotyczące podjęcia akcji protestacyjnej, to _ być może odreagowanie za stan śpiączki z ostatniego czasu _.

Wicepremier zadeklarował, że rząd jest otwarty na rozmowy _ nawet o tak trudnych sprawach, jak płace w sferze budżetowej _. Dodał, że _ nie wydaje mu się, aby bez rozmowy mogło dojść do jakichś akcji protestacyjnych, strajków _.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)