Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samoobrona
21.09.2006 18:42

Samoobrona traci szable

Klub parlamentarny Samoobrony oficjalnie opuściło czterech posłów. Dwóch z nich zapowiedziało, że "będą wyciągali rękę do PiS".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Grzegorz Michałowski)

Dwóch kolejnych posłów - Józef Cepil i Andrzej Ruciński - wystąpiło z klubu Samoobrony. Jak wyjaśnił Cepil, powodem był brak możliwości porozumienia się z władzami partii i podejmowanie przez władze partii niedemokratycznych decyzji.

Według Cepila, posłowie, którzy wystąpili z klubu Samoobrony, "będą wyciągali rękę do PiS".

Wcześniej klub Samoobrony opuścili: Jan Bestry i Halina Molka.

Odchodząc z partii andrzeja Leppera posłanka Halina Molka podała podobny Filipek: To jest odrażającepowód, jak jej koledzy - brak demokracji przy podejmowaniu decyzji w klubie. "W klubie ludzi traktuje się przedmiotowo, a nie podmiotowo" - dodała.

Jeszcze wcześniej z klubu Samoobrony wykluczony został Jan Bestry. P.o. szefa klubu Krzysztof Filipek mówił, że zgodnie z regulaminem klubu, poseł nie może z niego wystąpić. Może być jedynie zostać wykluczony.

Wiceprzewodniczący Filipek wątpi by PiSowi udało się zdobyć większość w Filipek: PiS łamie umowę koalicyjnąSejmie dzięki dezerterom z Samoobrony.

Wiceprzewodniczacy Samoobrony Krzysztof Filipek wiąże odejście tych posłów z apelem szefa klubu parlamentarnego PiS o zapewnienie większości rządowi.

Filipek powiedział, że apel Kuchcińskiego należy traktować jako sprzeczny z umową koalicyjną.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: samoobrona, rząd, pis, wybory, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz