Notowania

sikorski
22.10.2009 11:14

Sikorski ujawnia kandydatów na ambasadora

Jednym z nich jest publicysta Jerzy Marek Nowakowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wiceminister obrony narodowej Zenon Kosiniak-Kamysz i publicysta Jerzy Marek Nowakowski są kandydatami na ambasadorów - powiedział szef MSZRadosław Sikorski.

Według doniesień medialnych Kosiniak-Kamysz otrzymał propozycję wyjazdu do Kanady, a Nowakowski na Łotwę. Natomiast propozycję objęcia placówki w Wietnamie otrzymać miał dyplomata i specjalista od techniki wojskowej gen. Roman Iwaszkiewicz.

_ - Mogę potwierdzić, że zwróciłem się do Komisji Spraw Zagranicznych o zaopiniowanie kandydatów. To są dobrzy kandydaci, mam nadzieję, że uzyskają poparcie _ - powiedział Sikorski w TVP1.

Pytany, czy prezydentLech Kaczyńskizgodzi się na kandydaturę Nowakowskiego, który w raporcieAntoniego Macierewiczazostał wymieniony jako tajny współpracownik WSI, szef MSZ odparł, że Nowakowski wygrał w tej sprawie proces.

_ - Pan prezydent jest dobrze informowany uprzedzająco o planach kadrowych resortu i ma możliwość merytorycznego ustosunkowania się do przedstawionych kandydatów. Póki co, prawie wszystkie moje kandydatury uzyskują jednogłośne poparcie sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. To o czymś świadczy _ - powiedział Sikorski.

* [ Najbardziej ufamy Lechowi Wałęsie ]( http://news.money.pl/artykul/najbardziej;ufamy;lechowi;walesie,27,0,548891.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: sikorski, ambasador, kandydaci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz