Notowania

waldemar pawlak
15.03.2010 15:03

Szmajdziński: Nigdy nie będzie koalicji SLD z PiS

Kandydat SLD na prezydenta przyznał, że jest porozumienie w sprawie mediów publicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Kandydat SLD na prezydenta, wiceprzewodniczący tej partiiJerzy Szmajdzińskiprzyznał jednak, żew sprawie mediów publicznych istnieje porozumienie, które ma _ parasol polityczny _.

_ - Mówię jasno, wyraźnie i wszem, i wobec, że jak zwykle politycy nigdy nie mówią nigdy, to ja mówię: nigdy z Prawem i Sprawiedliwością. I to jest jasna deklaracja. Jestem gwarantem tego, że do takiej koalicji nie dojdzie, póki jestem, póki jest to kierownictwo Sojuszu Lewicy Demokratycznej, to takiej koalicji nie będzie _ - oświadczył Szmajdziński.

[

Cymański: Koalicja z SLD niemożliwa, nie oszukamy wyborców ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/cymanski;koalicja;z;sld;niemozliwa;nie;oszukamy;wyborcow,86,0,596822.html )Zaznaczył, że o koalicjach decydują wyborcy, wyniki wyborów i ich atmosfera. _ - Politycy powinni potrafić odczytać intencje wyborców, jakiej chcą wyborcy koalicji _ - dodał.

Pytany o istnienie _ koalicji medialnej _ między PiS a SLD, Szmajdziński podkreślił, że koalicje są rządowe lub wyborcze, a w tej sprawie nie ma takiego _ instytucjonalnego działania _.

_ - Nie będę udawał, że nie widzę istniejącego porozumienia ludzi lewicy i ludzi prawicy w sprawie mediów publicznych, co ma parasol polityczny, no bo bez parasola politycznego, by się to nie odbyło. Alternatywa to zniszczenie mediów publicznych. To jest taka dramatyczna kwestia _ - podkreślił.

Szmajdziński przyznał, że w niektórych sprawach PiS i SLD uważają podobnie. _ - Część zachowań naszych jest podobna. Byliśmy, jesteśmy przeciwko powszechnej prywatyzacji wszystkich szpitali i klinik i nikt z tego, jak sądzę, nie będzie próbował wmawiać, że i w tej sprawie jest koalicja czy porozumienie, bo nie. To wynika z wartości i zasad programowych, które nam towarzyszą _ - tłumaczył.

Zdaniem Szmajdzińskiego o porozumieniu i koalicji _ można mówić pomiędzy PiS a PO _ i porozumienie to dotyczy _ budowy IV Rzeczypospolitej _. Jak tłumaczył, PO _ poparła wszystkie rozwiązania, które budowały IV Rzeczpospolitą _ m.in. IPN i Centralne Biuro Antykorupcyjne i _ żadnego nie rozliczyła _.

_ - Jest wspólnota ideowa tych dwóch partii. W naszym przypadku można mówić o jednym czy drugim incydencie, a o niczym więcej _ - dodał.

Szmajdziński powtórzył, że SLD aprobuje główne myśli zawarte w projekcie ustawy o mediach publicznych przygotowywanej przez środowisko twórców. Propozycje te to m.in. wybór władz mediów w drodze losowania, zastąpienie abonamentu opłatą audiowizualną płaconą wraz z PIT-em i stworzenie Portalu Mediów Publicznych, w którym udostępniony byłby cały dorobek mediów publicznych.

_ - Uważamy, że to jest dobry kierunek, dobra droga, ale już słyszymy od rządzącej koalicji, że nie poprze tego projektu _ - powiedział Szmajdziński.

Pytany o ewentualny startWaldemara Pawlakaw wyborach prezydenckich, Szmajdziński powiedział, że ma wrażenie, iż wicepremier zdecydował już o kandydowaniu. - _ Wydaje się, że Waldemar Pawlak wewnętrznie tę decyzję podjął, a ogłoszenie ma nastąpić zdaje się niebawem _ - powiedział Szmajdziński.

Tagi: waldemar pawlak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz