Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
26.02.2009 08:50

Tarcza to niewiadoma, Patrioty to pewnik

Stany Zjednoczone wywiążą się z obietnicy rozlokowania w Polsce rakiet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Minister spraw zagranicznychRadosław Sikorskizapewnił, że Stany Zjednoczone wywiążą się z obietnicy rozlokowania w Polsce rakiet Patriot. Szef polskiej dyplomacji spotkał się w Waszyngtonie z amerykańską sekretarz stanu Hillary Clinton.

Jak relacjonował po spotkaniu Radosław Sikorski, Hillary Clinton _ sama z siebie powiedziała, że będziemy realizować to, na czym Polsce szczególnie zależy _. Minister wyjaśnił, że chodzi o dokument podpisany równolegle do umowy o budowie na terytorium Polski elementów tarczy rakietowej, mówiący o najpierw czasowym, a następnie stałym, stacjonowaniu w naszym kraju baterii rakiet Patriot.

Rozmowa dotyczyła także przyszłej polityki międzynarodowej Stanów Zjednoczonych, w tym relacji z Rosją. _ Pani sekretarz Clinton zna nasz region i wracam do Polski z mocnym wrażeniem, że jej instynkty geopolityczne i jej zrozumienie realiów naszego regionu jest takie, z których Polska może być zadowolona _ - powiedział Radosław Sikorski.

Szef polskiej dyplomacji poinformował, że rozmawiał z Hillary Clinton także na temat wizyty premieraDonalda Tuskaw Waszyngtonie, do której dojdzie w ciągu najbliższych miesięcy.

Według relacji Radosława Sikorskiego, amerykańska sekretarz stanu przekazała kondolencje rodzinie Piotra Stańczaka - Polaka zamordowanego w Pakistanie oraz dziękowała za udział Polski w misji wojskowej w Afganistanie.

Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz