Notowania

tarcza
04.07.2008 20:48

To nie koniec negocjacji

Rząd jeszcze raz zwróci się do Amerykanów z prośbą o zapewnienie większego bezpieczeństwa Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Rząd zapowiedział dalsze negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie tarczy antyrakietowej. *

Jeszcze raz zwróci się do Amerykanów z prośbą o zapewnienie większego bezpieczeństwa Polsce w związku z ewentualną budową bazy z wyrzutniami rakiet na terytorium naszego kraju.

PremierDonald Tuskpodkreślił, że obecne propozycje Waszyngtonu są niewystarczające. Dlatego nasz kraj jeszcze raz zwróci się do Amerykanów o gwarancje bezpieczeństwa. Jak podkreślał, rząd ma prawo i obowiązek dążenia do zabezpieczenia Polski w wypadku konfliktu. Donald Tusk sugerował, że nasz kraj potrzebuje od Amerykanów stałej obecności na naszym terenie systemu obrony przeciwlotniczej Patriot.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Polska mówi NIE tarczy antyrakietowej ]( http://news.money.pl/artykul/polska;mowi;nie;tarczy;antyrakietowej,244,0,353268.html )
* [ Koniec negocjacji w sprawie tarczy? ]( http://news.money.pl/artykul/koniec;negocjacji;w;sprawie;tarczy,91,0,352859.html )
* [ Żądania ws. tarczy są dobre, dopóki są realne ]( http://news.money.pl/artykul/zadania;ws;tarczy;sa;dobre;dopoki;sa;realne,239,0,344047.html )
* [ Klich rozmawiał z Gatesem o tarczy ]( http://news.money.pl/artykul/klich;rozmawial;z;gatesem;o;tarczy,76,0,348492.html )

Przed konferencją Donalda Tuska trwały negocjacje między ministrami rządu a prezydentem. Minister obrony raz, a szef dyplomacji dwukrotnie odwiedzał Kancelarię Prezydenta.Radosław SikorskiprzedstawiłLechowi Kaczyńskiemurelację z tego, co do tej pory udało się wynegocjować.

Decyzje szefa rządu chwali klub Lewicy.Janusz Zemkenie ukrywa, że słowa premiera go ucieszyły. Popiera też postulat szefa rządu dotyczący rakiet Patriot.

Szef klubu parlamentarnego PiS powiedział, że postawa rządu generalnie jest dobra, ale nie można przeciągać negocjacji w nieskończoność.Przemysław Gosiewskiuważa, że tarcza jest Polsce potrzebna, gdyż wzmacnia nasze bezpieczeństwo i relacje ze Stanami Zjednoczonymi.

Tagi: tarcza, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz