Notowania

koalicja po-pis
12.03.2010 16:57

Tusk: Jarosław Kaczyński to polityczna trucizna

W ten sposób premier komentuje ewentualną koalicję części Platformy z PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Donald Tusk wykluczył możliwość zawarcia przez PO koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Premier twierdzi, że dla nikogo z Platformy wizja współpracy z Jarosławem Kaczyńskim nie wydaje się atrakcyjna. *

Donald Tusk uważa, że Jarosław Kaczyński działa jak polityczna trucizna. Szuka sposobów skłócenia polityków i ciągle zapowiada, _ że coś zniszczy. _

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Jest to reakcja na wywiad, jakiego prezes Prawa i Sprawiedliwości udzielił dziennikowi _ Rzeczpospolita _. Kaczyński dopuścił w nim możliwość zawarcia przez PiS koalicji z częścią Platformy Obywatelskiej. Wykluczył przy tym, by była to część PO związana z Januszem Palikotem, który _ demoluje polskie życie publiczne _.

Koalicję PiS z częścią PO za realną uważa tez rzecznik klubu PiS - ale po wyborach parlamentarnych w 2011 roku. Mariusz Błaszczak uważa, że PO jest podzielona.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Rzecznik klubu PiS uważa, że taka koalicja mogłaby się zawiązać po zwycięskich dla PiS wyborach parlamentarnych w 2011 roku.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Wypowiedź Donalda Tuska w Armenii była reakcją na wywiad, jakiego prezes Prawa i Sprawiedliwości udzielił dziennikowi _ Rzeczpospolita _. Jarosław Kaczyński dopuścił w nim możliwość zawarcia przez PiS koalicji z częścią Platformy Obywatelskiej. Wykluczył przy tym, by była to część PO związana z Januszem Palikotem, który _ demoluje polskie życie publiczne _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: koalicja po-pis, koalicja, pis, po, kaczyński, tusk, odmowa, premier, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz