Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tusk spotka się z szefem opozycji

0
Podziel się:

Po spotkaniu z prezesem PiS analitycy oczekują potwierdzenia terminu wprowadzenia euro.

Tusk spotka się z szefem opozycji
(PAP/Bartosz Bator)

PremierDonald Tuskbędzie dziś rozmawiać z prezesem PiSJarosławem Kaczyńskim. - _ Analitycy oczekują potwierdzenia terminu wprowadzenia euro i gwarancji dla pożyczek międzybankowych _ - pisze _ Rzeczpospolita _.

Komentując zapowiedź spotkania dziennikarz _ Rzeczpospolitej _ Dominik Zdort przyznaje, że nie oczekuje od Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, żeby się nie kłócili i na co dzień zgodnie współpracowali.

Wręcz odwrotnie - publicysta chce, aby się spierali jak najczęściej. Ale w tym celu muszą od czasu do czasu - a szczególnie w tak trudnych momentach - się spotkać. - _ Nie ma żadnej ujmy dla honoru premiera, gdy co pewien czas, nawet częściej niż raz do roku, zaprosi do siebie lidera opozycji - _ czytamy w dzienniku_ . _

Zdaniem publicysty, najważniejsze teraz, aby było to spotkanie _ na poważnie _. W żadnym wypadku nie takie, jak to z jesieni 2005 r., gdy Platforma zażądała dyskusji w obecności dziennikarzy o powołaniu wspólnego rządu - co ostatecznie pogrzebało szanse na PO - PiS. Także nie takie, jak spotkanie Lecha KaczyńskiegozRadosławem Sikorskimw lipcu tego roku, po którym najpierw wyciekła do mediów wersja wydarzeń korzystna dla ministra, a potem - dla prezydenta.

_ - Jeśli znaczący polscy politycy chcą coś zrobić dla Polski, to w najbliższych dniach muszą uzgodnić podstawy współpracy na czas kryzysu, a nie szukać na partnera haków, które potem będzie można przekazać mediom _ - akcentuje Dominik Zdort w _ Rzeczpospolitej _.

ZOBACZ TAKŻE:

kryzys
wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)