Notowania

usa
04.11.2008 20:19

USA: Super frekwencja. Problemy z głosowaniem

Przed lokalami długie kolejki. W wielu miejscach zawiodły maszyny do głosowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Długie kolejki przed lokalami wyborczymi to nie jedyny problem, z jakim zmagają się głosujący w amerykańskich wyborach. W wielu miejscach zawiodły maszyny do głosowania.

Jak poinformowała Associated Press w niektórych okręgach stanu New Jersey z powodu awarii elektronicznych maszyn do głosowania wyborcy musieli używać zwykłych papierowych kart.

Agencja przypomina, że amerykańscy wyborcy są wyczuleni na problemy techniczne po wyborach prezydenckich z 2000 roku, kiedy to Sąd Najwyższy zdecydował o zakończeniu przeliczania wątpliwych głosów na Florydzie, co doprowadziło do zwycięstwa George'a W. Busha.

- _ W stanie Nowy Jork wielu chętnych do udziału w wyborach stawiło się już o godz. 4 nad ranem _ - powiedziała rzeczniczka komisji wyborczej Valerie Vazquez-Rivera.

ZOBACZ REPORTAŻ CNN O TYM JAK ŚWIAT CZEKA NA WYNIKI WYBORÓW W USA (ang.):

Informacje o bardzo wysokiej frekwencji potwierdził John Ritch z punktu wyborczego w miejscowości Chappaqua, w stanie Nowy Jork. - _ Do 7.30 rano mieliśmy tylu głosujących, co w 2004 roku w południe _ - zauważył.

O cierpliwość apelował do wyborców gubernator Pensylwanii Ed Rendell. Przed kościołem prezbiteriańskim w Allentown, gdzie zorganizowano punkt wyborczy, jeszcze przed otwarciem ustawiło się w kolejce 160 ludzi.

Podobnie było w Missouri, jednym z kluczowych stanów _ frontowych _ (battleground states). 78-letnia Norma Storms z Raytown powiedziała, że droga podjazdowa do jej domu została dosłownie zastawiona samochodami wyborców, którzy nie dostali się na pobliskie parkingi. _ - Jak żyję nie widziałam czegoś takiego _ - podsumowała.

Z najbardziej osobliwym być może utrudnieniem musieli zmierzyć się wyborcy w dwóch punktach w St. Paul w Minnesocie. Ponad godzinę nie było tam elektryczności, ponieważ samochód uszkodził słup sieci energetycznej.

ZOBACZ REPORTAŻ CNN O TYM JAK WYBORY W USA WPŁYNĄ NA ŚWIATOWĄ POLITYKĘ (ang.):

| Przed wtorkowymi wyborami zarejestrowało się ponad 7 proc. więcej chętnych niż w ostatnim głosowaniu na prezydenta w 2004 roku. |
| --- |

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Amerykanie wybierają prezydenta ]( http://news.money.pl/artykul/amerykanie;wybieraja;prezydenta,128,0,382848.html )**
* **[ Wybory do Kongresu w cieniu starcia gigantów ]( http://news.money.pl/artykul/wybory;do;kongresu;w;cieniu;starcia;gigantow,132,0,383108.html ) **
* [ Wybory w USA. Obama i McCain mają 21 rywali ]( http://news.money.pl/artykul/wybory;w;usa;obama;i;mccain;maja;21;rywali,221,0,382685.html )
* [ Palin i McCain już zagłosowali ]( http://news.money.pl/artykul/palin;i;mccain;juz;zaglosowali,110,0,383086.html )
* [ McCain to dla Polski lepszy wybór ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mccain;to;dla;polski;lepszy;wybor,22,0,382742.html )
* [ Obama chce bankructwa przemysłu węglowego? ]( http://news.money.pl/artykul/obama;chce;bankructwa;przemyslu;weglowego,50,0,382770.html )
* [ Barroso: Europejczycy wybraliby Baracka Obamę ]( http://news.money.pl/artykul/barroso;europejczycy;wybraliby;baracka;obame,232,0,382440.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz