Notowania

nepal
27.05.2008 14:12

Zamach w stolicy Nepalu

Po eksplozji ładunku w centrum Katmandu rannych jest co najmniej pięć osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Wskutek eksplozji ładunku w centrum miasta rannych zostało co najmniej pięć osób. *

Do wybuchu doszło podczas wiecu, którego uczestnicy wspierali ideę ogłoszenia republiki Nepalu. To trzeci w ostatnich dniach zamach w Kathmandu.

Do zamachu doszło w tradycyjnym miejscu organizowania wieców politycznych w centrum miasta - Ratna Park. Nieopodal znajduje się zawsze pełen ludzi dworzec mikrobusów kursujących na trasach podmiejskich.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Nepal: Wybory przebiegły spokojnie ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/nepal;wybory;przebiegly;spokojnie,157,0,335005.html ) **
* **[ Historyczne wybory w Nepalu - koniec monarchii ]( http://news.money.pl/artykul/historyczne;wybory;w;nepalu;-;koniec;monarchii,126,0,334718.html )**
* [ Nepal: Siedmiu maoistów zginęło na dzień przed wyborami ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/artykul/nepal;siedmiu;maoistow;zginelo;na;dzien;przed;wyborami,84,0,334420.html )

Według policji odpowiedzialność za zamach ponosi podziemna organizacja Ranbir Sena, będąca prywatną armią dawnych feudałów. Organizacja działa zarówno w Nepalu, jak i w Indiach, przede wszystkim w graniczącym z Nepalem stanem Bihar.

Do eksplozji doszło mimo wprowadzenia w Kathmandu nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Miasto pełne jest oddziałów policji, a w pobliżu wielu gmachów rządowych oraz pałacu królewskiego ustawiono zasieki z drutu kolczastego. Jutro ma się zebrać w Kathmandu zgromadzenie konstytucyjne, które najprawdopodobniej ogłosi koniec nepalskiej monarchii i ustanowi republikę.

Tagi: nepal, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz