Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska otwarta na Białorusinów. Rząd ściąga specjalistów, przyjechało już 10 tys. osób

Ostatnie wydarzenia na Białorusi sprawiają, że jeszcze więcej Białorusinów myśli o przyjeździe do Polski. Rząd otwiera drzwi, czeka na specjalistów z branży IT. - Podkreślę tylko, że jest to projekt międzyresortowy, widać, że jest coraz więcej chętnych do przyjazdu. To się udaje, bo w niecały tydzień zaproponowaliśmy programistom i specjalistom z branży IT z Białorusi, by przyjechali do nas. Drugą opcją jest przeniesienie startupu do Polski. 20 startupów z programu pilotażowego już wjechało do Polski - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Justyna Orłowska, pełnomocnik premiera ds. GovTech. - Z danych za kwiecień wynika, że już 10 tysięcy osób przeprowadziło się z Białorusi do Polski, teraz będzie pewnie już więcej. To specjaliści z branży IT, ale także ich małżonkowie - dodała.

0
0
24
Podziel się
Komentarze (24)
zobacz więcej komentarzy (24)
KOMENTARZE
(24)
lolek
rok temu
Nie udawajcie że są specjalistami.Ich nauczania są komunistyczne mam wielu pracowników trzeba ich na nowo uczyć elektryki techniki i estetyki.To tylko tania siła robocza.Żadni specjaliści ze wschodu.jeden na milion się trafi.
XYZ
rok temu
No cóż Łukaszenka powoli z Białorusi robi kołchoz, ale nie ma co się dziwić też w kołchozie kiedyś pracował.
historyk
rok temu
najpierw ukraińcy teraz białorusini a wkrótce grużini którzy już pakują walizki i obiecankach po ostatniej wizycie w tym państwie przez Dudę. Niedługo to państwa nadbałtyckich zostaną włączone do Polski
geopolityczny
rok temu
I bardzo dobrze. Wszelkie prawa dla nich z wyjątkiem prawa wyborczego i zakupu ziemi.
Marcin
rok temu
nie miem czy nasz rząd lub społeczeństwo ma świadomość, że za X lat bedziemy mieli tutaj "zielone ludziki" jak na ukrainie, przybywających w obronie rosyjsko-jezycznej mniejszości uciskanej przez zachód. Ja własnie tak bym zrobil teraz ma miejscu Putiuna. Maksymalnie wypychał swoich obywateli na zachód. Idealny scenariusz ekspancji i zainicjowania ruchów przeciwko słabnacemu zachodowi. W perspektywie kilku dekad polska zostanie spowrotem włączona do rosji wraz z krajami nadbałtyckimi.
...
Następna strona