Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Polska wodorem stoi. Jesteśmy 3. producentem w Europie

19
Podziel się:

Rola wodoru będzie istotna w osiągnięciu neutralności klimatycznej. Rząd planuje wodoryzację polskiego przemysłu. - Polska jest 3. w Europie i 5. na świecie producentem wodoru, aby utrzymać ten trend, przyjęliśmy Polską Strategię Wodorową - przekazał wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

Polska wodorem stoi. Jesteśmy 3. producentem w Europie
Wodoryzacja polskiego przemysłu jest kluczowym elementem strategii rządu (East News, Marek Lasyk/REPORTER)

Rola wodoru w osiągnięciu neutralności klimatycznej, a także Polska Strategia Wodorowa do 2030 r. były głównymi tematami rozmów wiceministra klimatu i podczas debaty "Wodór – paliwo przyszłości", zorganizowanej w ramach EEC Trends - przekazał w piątek resort.

Zobacz także: Samochody na wodór w 2021 roku w Polsce. "Emitują czystą parę wodną"

- Polska jest 3. w Europie i 5. na świecie producentem wodoru, aby utrzymać ten trend przyjęliśmy Polską Strategię Wodorową - stwierdził wiceszef MKiŚ, cytowany w piątkowej informacji resortu.

Jak przekazano, Zyska zwrócił uwagę, że wodoryzacja polskiego przemysłu jest kluczowym elementem Polskiej Strategii Wodorowej. Przypomniał, że dokument ten określa główne cele rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.

Udział polskich firm

- Chcemy wspierać wytwarzanie i wykorzystanie wodoru niskoemisyjnego i zeroemisyjnego. Chcemy, aby w 2030 r. udział polskich firm i technologii wodorowych w łańcuchu dostaw przekroczyła poziom 50 proc. - mówił.

Wiceszef MKiŚ przypomniał, że podpisano "Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce", które określa listę długofalowych działań na rzecz rozwoju branży wodorowej.

Istotny nośnik energii

Stwierdził, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska promuje wodór jako istotny nośnik energii, angażując podmioty z sektora publicznego, prywatnego oraz świata nauki w aktywne uczestnictwo przy tworzeniu gospodarki wodorowej w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
energia
przemysł
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(19)
Slash
2 lata temu
Wodór dzieli się na szary, niebieski i zielony. My produkujemy tylko szary czyli taki który jest traktowany jak wegiel i jest niepożądany. Opowiadanie, że Polska wodorem stoi jest okłamywanie samych siebie. Tak jak opowiadanie. Że mamy węgla na 200 lat. Jeżeli chcemy myśleć do przedu powinniśmy skupić się na produkcji wodór zielonego. Wodór niebieski to wodór przejściowy gazu.
True
2 lata temu
Ireneusz zyska , reszta straci
mDyr
2 lata temu
Samookłamywanie się
Gornik
2 lata temu
Najważniejsza jest strategia i my ją mamy i dalej nic !!!!!
szpilka
2 lata temu
Kiedy będą miejskie autobusy na wodór?? jak w innych cywilizowanych państwach ...