Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Pomysł Theresy May za 1,6 mld funtów. Zarzucają jej przekupstwo ws. brexitu

57
Podziel się

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May proponuje powołanie Funduszu Silniejszych Miast. Na rozwój tych biedniejszych miałoby trafić 1,6 mld funtów. Przeciwnicy zarzucają jej, że chce kupić głosy ws. umowy o brexicie.

Theresa May próbuje kupić głosy ws. umowy o brexicie? Rządowy projekt nie spodobał się opozycji
Theresa May próbuje kupić głosy ws. umowy o brexicie? Rządowy projekt nie spodobał się opozycji (East News, Liam McBurney/AFP/East News)
bEqjxUrV

Łapówka od Theresy May, tak przeciwnicy brytyjskiej premier określają pomysł powołania Funduszu Silniejszych Miast. May już zapowiedziała, że taki fundusz powstanie.

- Nasza gospodarka musi pracować dla każej społeczności - twierdzi premier May, uzasadniając utworzenie nowego funduszu. Ten będzie wspierał mniejsze rejony w Anglii.

bEqjxUrX
Zobacz także: Zobacz też: Jak pozyskać klienta w internecie

- Uruchamiamy nowy fundusz, wart 1,6 miliarda funtów. To Fundusz Silniejszych Miast, który będzie służył nadmorskim miejscowościom, gminom targowym czy przemysłowym w Anglii. Te mają niesamowite dziedzictwo, ogromny potencjał oraz, dzięki właściwej pomocy, świetlaną przyszłość - stwierdziła premier Theresa May.

bEqjxUsd

Krótko po ogłoszeniu programu na Theresę May spadły gromy. Jak informuje portal next.gazeta.pl, pomysł skrytykowała część brytyjskich polityków. Zarzucili jej, że chce przekupić opozycję, bo potrzebuje głosów, by brytyjski parlament zaakceptował umowę dotyczącą brexitu, wypracowaną na linii Bruksela-Londyn.

- Inwestycje w umiejętności i szkolenia są zawsze mile widziane, ale musimy spojrzeć poza ten nowy fundusz i zobaczyć, czym on naprawdę jest - desperackim krokiem by kupić głosy - uważa Anna Soubry, posłanka cytowana przez next.gazeta.pl, która niedawno wystąpiła z Partii Konserwatywnej Theresy May i weszła w skład niezależnych deputowanych.

Z kolei przedstawiciel Partii Pracy John McDonnell wprost nazwał nowy projekt rządu May "brexitowym przekupstwem".

bEqjxUse

Nowy fundusz

Na główny zastrzyk gotówki z Funduszu Silniejszych Miast mogą liczyć północne i środkowe rejony Anglii. Dostaną odpowiednio 583 mln funtów i 322 mln funtów. 600 mln jeszcze nie rozporządzono, ubiegać się o nie mogą pozostałe regiony.

Jak głosi rządowe uzasadnienie projektu, pieniądze zostaną przeznaczone na tworzenie nowych miejsc pracy. Będą ponadto służyły szkoleniom lokalnych mieszkańców oraz wzmocnią aktywność gospodarczą. Lokalne społeczności będą decydować w sprawie konkretnych celów, na które środki będą przeznaczane.

bEqjxUsf

12 marca ma się odbyć kolejne - wiążące już - głosowanie w sprawie umowy. Sam brexit formalnie ma nastąpić w nocy z 29 na 30 marca. Jednak brytyjscy parlamentarzyści wciąż nie mogą dojść do porozumienia, w jaką formę ma przybrać opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Bardzo możliwe, że brexit zostanie opóźniony. Stanie się tak, jeśli 12 marca parlamentarzyści ponownie odrzucą umowę, a dzień później odrzucą w głosowaniu opcję opuszczenia wspólnoty bez umowy. Wtedy 14 marca będą głosować w sprawie opóźnienia brexitu i należy spodziewać się, że ta opcja zostanie przegłosowana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqjxUsy
KOMENTARZE
(57)
bedzie bida
2 lata temu
chlebek bez czadera
Vidoc
2 lata temu
W Polsce kupowanie głosów , przekupstwo stanowiskami jest na porządku dziennym No i wszech obecne kłamstwo i hipokryzja !!!!
Tola
2 lata temu
To co wyprawia ta głupia May to po prostu paranoja jakaś!A ja chciałabym by ktoś jasno i wyraznie powiedział nam Polakom mieszkającym W UK co z nami będzie po 29 marca!!!!!
bEqjxUsz
Legas
2 lata temu
Czyli janosikowe jak w polandzdzie
Ja
2 lata temu
A nasze wladze juz nie raz byly w Londynie by zabiegac oto zeby nasi polscy emegranci bez problemu zostali w Uk zamiast zabiegac oto zeby wrocili .Polska to absurd
...
Następna strona