Notowania

Powstanie Agencja Uzbrojenia. Przewrót w zbrojeniówce

Agencja Uzbrojenia ma powstać w miejsce Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ma to wynikać ze sporu między ministrami o wpływy w rządzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Polska Grupa Zbrojeniowa nie zdążyła okrzepnąć, a już będzie likwidowana (Fot: Lech Muszyński)

Tak wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej". - Polska Grupa Zbrojeniowa, właściciel kilkudziesięciu spółek zbrojeniowych, jeszcze nie zdążyła okrzepnąć, a już ma być likwidowana. Jej struktury wraz z Inspektoratem Uzbrojenia MON utworzą nową Agencję Uzbrojenia - pisze gazeta.

Mateusz Morawiecki lada chwila będzie przedstawiał swój pomysł na kolejne cztery lata
Obietnice Mateusza Morawieckiego, czyli Morawieckometr money.pl. Sprawdziliśmy, jak premier realizował deklaracje z expose

Zadaniem Agencji Uzbrojenia ma być pozyskiwanie sprzętu dla armii. Jak podaje "Rzeczpospolita", decyzje polityczne w PiS już zapadły, a cały proces likwidacji PGZ i tworzenia nowej agencji odbędzie się szybko. Ma zająć kilka miesięcy.

Zobacz też: Estoński CIT w Polsce. Rzecznik rządu podał datę

Gazeta podaje, że powstanie nowej agencji wynika ze sporu kompetencyjnego między ministrami. Mariusz Błaszczak, czyli szef MON, ma nie chcieć, by kontrola nad zbrojeniówką trafiła do Jacka Sasina, stojącego na czele nowego Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Prezes PGZ Witold Słowik
Spółki państwowe. Polska Grupa Zbrojeniowa oczekuje 2 mld zł dofinansowania

Polska Grupa Zbrojeniowa, która składa się z 63 spółek, jest niemal całkowicie uzależniona od zamówień rządowych. Na ok. 5 mld zł rocznych przychodów 4 mld zł pochodzą z kontraktów zawartych z MON.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2019

LokoKilkaset stoleczkow dla swojakow !!

21-11-2019

Kraj z dyktyCo z Ministerstwem Głupich Kroków?

21-11-2019

hahakupta różańce bojowe i przeciwpancerne wyrzutnie wody święconej

Rozwiń komentarze (19)