Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Powstanie Agencja Uzbrojenia. Przewrót w zbrojeniówce

25
Podziel się:

Agencja Uzbrojenia ma powstać w miejsce Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ma to wynikać ze sporu między ministrami o wpływy w rządzie.

Polska Grupa Zbrojeniowa nie zdążyła okrzepnąć, a już będzie likwidowana
Polska Grupa Zbrojeniowa nie zdążyła okrzepnąć, a już będzie likwidowana (PAP, Lech Muszyński)
bEEBjYZN

Tak wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej". - Polska Grupa Zbrojeniowa, właściciel kilkudziesięciu spółek zbrojeniowych, jeszcze nie zdążyła okrzepnąć, a już ma być likwidowana. Jej struktury wraz z Inspektoratem Uzbrojenia MON utworzą nową Agencję Uzbrojenia - pisze gazeta.

Zadaniem Agencji Uzbrojenia ma być pozyskiwanie sprzętu dla armii. Jak podaje "Rzeczpospolita", decyzje polityczne w PiS już zapadły, a cały proces likwidacji PGZ i tworzenia nowej agencji odbędzie się szybko. Ma zająć kilka miesięcy.

bEEBjYZP
Zobacz także: Zobacz też: Estoński CIT w Polsce. Rzecznik rządu podał datę

Gazeta podaje, że powstanie nowej agencji wynika ze sporu kompetencyjnego między ministrami. Mariusz Błaszczak, czyli szef MON, ma nie chcieć, by kontrola nad zbrojeniówką trafiła do Jacka Sasina, stojącego na czele nowego Ministerstwa Aktywów Państwowych.

bEEBjYZV

Polska Grupa Zbrojeniowa, która składa się z 63 spółek, jest niemal całkowicie uzależniona od zamówień rządowych. Na ok. 5 mld zł rocznych przychodów 4 mld zł pochodzą z kontraktów zawartych z MON.

bEEBjZaq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
123
2 lata temu
Polska grupa zbrojeniowa, ha, ha, łupie tą armię z kasy ile wlezie, dostarcza sprzęt pożal się, jak nie chcesz odebrać dzwonią telefony brać i tyle
mm
2 lata temu
zarobi 1.firma consultingowa, która uzasadni to biznesowo 2.dostawca papieru firmowego z nowym logo, 3.projektanci logo. 4.... Zapłaci podatnik, czyli ty i ja
bart
2 lata temu
Ale będzie tysiące milionowych odpraw a zachód myśli,że kasa idzie na modernizację armii,śmiechu warte.Każdy grosz wydany na armię to grosz zmarnowany bezpowrotnie
bEEBjZar
Zdegustowany
2 lata temu
To jest szczyt. 5 rok rzadow. Mielenie w kolko polskiej zbrojeniowki...chyba tylko stalowa wola robi jakies konkretne maszyny rosomaki i kraby a reszta?
Bywalec
2 lata temu
Przestawianie krzeseł na Titanicu.
...
Następna strona