Notowania

05.01.2019 15:28

Pożar w escape roomie. Organizator mistrzostw Polski pokojów ucieczki komentuje zdarzenie

- Jeśli na miejscu doszło do jakichkolwiek zaniedbań dotyczących bezpieczeństwa czy zasad przeciwpożarowych, konieczne jest kategoryczne napiętnowanie takich zachowań - mówi money.pl Jakub Witosławski, organizator mistrzostw Polski escape roomów i pracownik serwisu lockme.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Z nieoficjalnych informacji wynika, że pięć dziewczyn, które zginęły w pożarze miało po 15 lat. (Fot: Marcin Bielecki)

Do tragedii w Koszalińskim escape roomie doszło w piątek około godz. 17. W pokoju zagadek wybuchł pożar, w którym zginęło pięć młodych kobiet, a pracownik lokalu został mocno poparzony.

Jak dowiedziała Wirtualna Polska, poszkodowany mężczyzna ma 25 lat i jest pracownikiem escape roomu. Gdy zabierała go karetka pogotowia, był przytomny, ale jego stan jest bardzo ciężki.

Z nieoficjalnych informacji wynika również, że pięć dziewczyn, które zginęły w pożarze miało po 15 lat i uczyło się w Szkole Podstawowej nr 18 w Koszalinie.

- W tej chwili pragniemy przede wszystkim wyrazić najgłębsze wyrazy współczucia dla najbliższy ofiar pożaru w Koszalinie. Tragedia, która ich spotkała jest niewyobrażalna i niedopuszczalna. Dbanie o bezpieczeństwo uczestników gier w escape roomach zawsze i wszędzie musi być bezwzględnym priorytetem - mówi Jakub Witosławski.

Witosławski szykuje oświadczenie w sprawie tragedii.

Nasz rozmówca od lat organizuje mistrzostwa Polski escape roomów. Serwis lockme.pl, w którym pracuje służy do przeglądania ocenia i rezerwowanie ecsape roomów w całej Polsce.

Jakub Witosławski nie chce dziś wchodzić w dywagacje na temat przyczyn tego tragicznego wydarzenia. Jak nam powiedział, na razie czuje ogromny żal, że coś takiego miało miejsce i przez szacunek dla bliskich ofiar, nie będzie szerzej komentował tego wypadku.

Organizowane przez niego Mistrzostwa Polski w escape roomach, polegają na ucieczce z pokoju w jak najkrótszym czasie. W zeszłym roku odbyła się druga edycja tego wydarzenia. Do eliminacji zgłosiło się łącznie 1767 uczestników.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła Wirtualna Polska, tragiczny pożar w Koszalinie wybuchł w wyniku eksplozji butli z gazem, którą ogrzewano pomieszczenie.

Tę informację miał przekazać ratownikom w karetce mężczyzna, który uległ poparzeniu w wypadku.

Pierwszy polski escape room powstał w 2014 r. Obecnie w naszym kraju działa blisko 1000 takich pokoi, a w 2017 roku odwiedziło je ponad 4 mln osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-01-2019

Kaszub1Komu to potrzebne te pseudo zabawy? Już nie wiedzą jak wyciągać kasę z kieszeni naiwniaków, a później wszyscy współczują jak dojdzie do tragedii. To … Czytaj całość

05-01-2019

WojciechReklamujecie mistrzostwa w escape room dzień po tragedii? Hieny

05-01-2019

malapożar należał do atrakcji, a uczestnicy przegrali, nie zdążyli uwolnić się. Ten escape room wygrał konkurs.

Rozwiń komentarze (16)