Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Pożar w zakładzie naftowym. Spłonęło 250 tys. litrów benzyny

30
Podziel się:

Ponad trzy godziny trwało gaszenie potężnego pożaru w zakładzie naftowym Zahrani w Libanie. Spłonęło paliwo przeznaczone dla armii. Gęsty dym i groźba rozprzestrzenienia się ograni wymogła zamknięcie pobliskiej autostrady. Przyczyna pożaru w rafinerii pozostaje wciąż nieznana. Szczęśliwie, jak poinformowały władze, nie było ofiar.

Pożar w zakładzie naftowym. Spłonęło 250 tys. litrów benzyny
Pożar w zakładzie naftowym Zahrani w Libanie (East News, )

Co najmniej 25 wozów strażackich brało udział w akcji gaszenia pożaru zakładzie naftowym Zahrani - donosi portal Aljazeera-com. Strażacy próbowali ugasić pożar w zbiorniku i schłodzić otaczające zbiorniki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.

Zobacz także: Co dalej z cenami paliw? Tania ropa to nie wszystko

Akcja trawa ponad 3 godzinny. Nie wiadomo, co było przyczyną. Minister energetyki Libanu Walid Fayyad przyznał, że na razie nie sposób ocenić, czy było to celowe podpalenie, czy wypadek.

Jak dodał pożar prawdopodobnie wybuchł podczas przepompowywania ropy z jednego zbiornika magazynowego do drugiego. Straty to 250 tys. litrów paliwa.

Z powodu pożaru konieczne było zamknięcie autostrady łączącej Bejrut z południem kraju. Ewakuowana została też stacjonująca w okolicy armia libańska. Paliwo, mało trafić właśnie do niej.

Popołudniu sytuacja została opanowana, poinformowała Aljazeera, a arteria drogowa ponownie przejezdna.

Przerwy w dostawach

Liban zmaga się z kryzysem energetycznym i przerwami w dostawach prądu. Saudi Aramco, gigant w produkcji ropy, szacuje, że braki w zaopatrzeniu w gaz ziemny już spowodowały wzrost zapotrzebowania na ropę o około 500 tys. baryłek dziennie.

Tymczasem ceny ropy na świecie rosną. Na giełdzie paliw w Nowym Jorku cena baryłki ropy przekroczyła kolejną granicę. Sforsowała poziom 80 dolarów.

Ropa w  USA nie była tak droga od 7 lat. Podobne ceny jak teraz obserwowaliśmy w listopadzie 2014.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(30)
PRAWDA
7 miesięcy temu
GDYBY TO ROBILI POLACY TO NIE SZYBCIEJ NIŻ 3 DNI BY TO GASILI I NAJMNIEJ 40 JEDNOSTEK STRAŻY POŻARNEJ. TAK JAK OBECNIE PRZYJEŻDŻA 20 ,GASI TYLKO 7 RESZTĘ STOI. ALE ZALICZAJĄ SOBIE ŻE UCZESTNICZĄ W GASZENIU.
piotrg
7 miesięcy temu
i znowu pomogli im sasiedzi
KX1
7 miesięcy temu
Jak ktoś nie rozumie co się dzieje wyjaśnię. Ten bardzo liberalny kraj arabski jest celem wrogości Izraela i USA za goszczenie u siebie OWP (Organizacja Wyzwolenia Palestyny) To dlatego laserem podpalono skald amunicji i saletry amonowej potrzebny do produkcji amunicji i rakiet. To dlatego niedawno padły dostawy elektrczności i była ciemność w stolicy I to dlatego płona teraz skąłady paliwowe dla Armii. To wojna Izraela i USA przeciwko temu krajowi
Delta
7 miesięcy temu
5 fala lockdownu i ropa po 11$ za baryłkę i po sprawie!!!
raven
7 miesięcy temu
Gęsty dym i groźba rozprzestrzenienia się ograni... Kim są ograni?
...
Następna strona