Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MWL
|

Pracodawcy rekrutują częściej niż przed pandemią. Prawdziwy wysyp ofert pracy

24
Podziel się:

Agencje zatrudnienia mówią w tym roku o wyjątkowo dużym jak na styczeń popycie na nowe kadry. Widać to także w dwucyfrowym wzroście liczby ofert na portalach i w urzędach pracy - pisze "Rzeczpospolita". Tylko w styczniu na 50 największych portalach rekrutacyjnych opublikowano prawie 307,3 tys. nowych ogłoszeń, czyli o 37 proc. więcej niż rok wcześniej.

Pracodawcy rekrutują częściej niż przed pandemią. Prawdziwy wysyp ofert pracy
Rekordowa liczba ofert pracy na portalach rekrutacyjnych. Pracodawcy rekrutują częściej niż przed pandemią. (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)

W porównaniu z grudniem 2021 r. wzrost jest jeszcze większy - przybyło ponad 71 tys. nowych ogłoszeń o pracę. To wnioski z raportu firmy Grant Thornton. - Pracodawcy nadal są bardzo aktywni: chętnie poszukują ludzi do swoich zespołów i robią to nie tylko częściej niż przed rokiem, ale też częściej niż przed pandemią – komentuje Monika Smulewicz, partner w Grant Thornton, w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Adecco Group w Polsce wylicza, że rekordy bije zapotrzebowanie na specjalistów IT. Tylko w styczniu mieli do wyboru prawie 51 tys. propozycji pracy. Równocześnie w badaniu GUS prawie połowa firm z tej branży wśród barier działalności wymienia niedobór wykwalifikowanej kadry.

– Coraz wyraźniej widzimy, że rośnie zapotrzebowanie na osoby pracujące nie tylko w branży IT czy inżynieryjnej, ale generalnie związane z rozwojem technologii, wysoko wykwalifikowane, doświadczone, kreatywne i innowacyjne, posługujące się językami obcym – twierdzi Marta Gerlach-Kaleta, dyrektor rekrutacji stałych w Adecco Poland, cytowana przez "Rz".

Zobacz także: Jawne wynagrodzenia w ofertach pracy? "Zdecydowane nie"

Rynek pracy. Rekordowa liczba nowych ofert

Według niej, rekordowa liczba ofert pracy w styczniu to wyraźny sygnał rozwoju polskich przedsiębiorstw, a także przenoszenia do Polski kolejnych procesów z zagranicy.

Z kolei Luiza Luranc, dyrektor sprzedaży w Manpower, ocenia, że obecne wzmożone zapotrzebowanie na kadrę może wynikać również z rozwoju pandemii COVID-19 i nieobecności pracowników, spowodowanej kwarantannami. Przypomnijmy, że rząd postanowił złagodzić zasady obowiązkowej kwarantanny. Zlikwidowana została instytucja tzw. kwarantanny z kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem.

Tysiące ofert pracy. Sprawdź i znajdź wymarzoną dla siebie pracę już dziś!
rynek pracy
oferty pracy
praca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(24)
Bebotka
2 lata temu
Wystarczy popatrzeć po ofertach pracy w moim urzędzie - mniej więcej co dwa miesiące te same stanowiska w tych samych, małych firmach szukają pracowników - o czym to świadczy? Albo pracodawca jest tak wymagający że zawala robotą, której w normalnych godzinach pracy nie da się zakończyć, albo nie płaci tyle ile zasugerował w urzędzie pracy że będzie, albo po prostu się nie da tam wytrzymać, albo jest zostawionym samemu sobie i se radź... Tylko pamiętaj że musisz na siebie zarobić bo jak nie to won.
Hhg
2 lata temu
Aivon albo inne bzdury
Szyderca
2 lata temu
Oferty za 13/15 zł na /h do ręki i umowa zlecenie a praca na 3 zmiany po 5 dni w tygodniu ktoś chętny
poszukujący
2 lata temu
wertuję ogłoszenia od kilku miesięcy. Chcę zmienić pracę. Ogłoszenia jakie są to 3500 brutto za prace na 3 zmiany!!!! Hitem ogłoszenie do biura: znajomość kadr, podstaw księgowości, 2 języki i doświadczenie minimum 5 lat za UWAGA:3010 brutto!!!! kpina w biały dzień. I takie są ogłoszenia w dużym mieście jakim jest Szczecin
AntyPiS
2 lata temu
Zawód: bezrobotny!
...
Następna strona