Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AZI
|

Pracownicze Plany Kapitałowe. Już ponad 3 mln oszczędzających

96
Podziel się:

Liczba oszczędzających w Pracowniczych Planach Kapitałowych i Pracowniczych Programach Emerytalnych przekroczyła ponad 3 mln - poinformował Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Pracownicze Plany Kapitałowe. Już ponad 3 mln oszczędzających
Pracownicze Plany Kapitałowe to system gromadzenia oszczędności emerytalnych. ARKADIUSZ ZIOLEK (ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
bEIVvWLF

- Jest już 2,38 mln uczestników PPK i 0,63 mln PPE. Aktywa w PPK to już 6,44 mld zł. PPK - najlepszy z możliwych sposób oszczędzania. Kieruj się faktami, nie stereotypami - napisał wiceprezes PFR na Twitterze.

Zobacz także: Zostać w PPK czy zrezygnować? Na tym polega reforma

Pracownicze Plany Kapitałowe to system gromadzenia oszczędności emerytalnych, który jest współtworzony przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Dotyczy osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Wpłata podstawowa finansowana przez uczestnika PPK może wynosić od 2 do 4 proc. wynagrodzenia. Z kolei pracodawca dopłaca składkę od 1,5 proc. do 4 proc. wynagrodzenia. Maksymalna wpłata na PPK w przypadku jednego pracownika może wynosić 8 proc.

bEIVvWLH

Jak wyliczaliśmy wcześniej w money.pl, do uczestnictwa w PPK najmniej dołożą osoby najsłabiej wynagradzane – do 120 proc. minimalnej pensji – praktycznie nic nie muszą wykładać ze swoich.

Uczestnictwo w PPK to koszt jedynie 0,5 proc. Pracodawca dołożyć musi trzy razy tyle. Przy 2800 zł wynagrodzenia minimalnego Kowalski wykłada 14 zł, pracodawca dopłaca 42 zł miesięcznie. Do tego dołoży się też państwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIVvWMi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(96)
Rokitka
4 tyg. temu
Na pewno liczba uczestników będzie nadal rosła, ale to akurat mnie nie dziwi, ppk przynoszą zyski, więc ludzie widza ze to jest opłacalne. A ci, którzy się wypisali, teraz zrozumieli, że to był błąd ,więc będą wracać. I dobrze, bo warto.
Julita
miesiąc temu
Z pewnością z biegiem czasu będzie coraz więcej chętnych na taki rodzaj oszczędzania, to jest bardzo opłacalne i chyba wszyscy juz o tym wiedzą. Zyskujemy raz tyle, wiec dla mnie śmieszne, jeśli ktoś nie chce tak odkładać.
Andrzej
miesiąc temu
Na zachodzie od lat funkcjonują podobne programy i tam było tak samo, z roku na rok rosnące zainteresowanie. To ciekawa opcja na oszczędzanie, tylko zamiast słuchać się innych, warto samemu zapoznać sie z regulaminem programu
bEIVvWMj
Pi61
miesiąc temu
Do tej sumy dorzucili PPE które działają od kilkunastu lat i na innych zasadach.
Anty system ☣
miesiąc temu
Tak oszczędzają jakim kosztem okradajonc uczciwie pracujący
...
Następna strona