Notowania

wiadomości
19.08.2019 20:47

Pracujący na zgliszczach WTC ze wsparciem. Polacy też mogą liczyć na wsparcie

Fundusz wsparcia dla pracujących przy czyszczeniu terenu po atakach na WTC został zwiększony o 10 mld dol. Prezydent USA wydłużył też czas działania specjalnej opieki medycznej tam pracujących do 2092 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
W atakach na wieże WTC zgineło 2996 osób.

Z funduszu powiększonego decyzją Trumpa o 10 mld dol. - jak donosi onet.pl - mogą skorzystać też Polacy pracujący w miejscu ataku. Ma być to dla nich szansa na ubieganie się nawet o miliony dol. odszkodowań w związku z utratą zdrowia.

Gwarantuje to ustawa "Nigdy nie zapominaj o bohaterach", która umożliwia zwiększenie wartość funduszu kompensacyjnego dla poszkodowanych w wyniku ataków z 11 września 2001 r.

Wzrost cen w Polsce. Ekspert: "Inflacja wciąż jednak pod kontrolą"

Po zmianach pracujący na zgliszczach mają zagwarantowaną bezterminową opiekę medyczną. Wystarczy tylko, że potrafią wykazać, że między 11 września 2001 roku a 30 maja 2002 r. pracowały przy zniszczonych budynkach.

Planujesz wyjazd na dłużej? Państwo musi o tym wiedzieć
Obowiązek zgłoszenia wyjazdu za granicę. Ekspert: pozostaje nadzieja, że to statystyka, a nie kontrola

Szczególnie wysokich odszkodowań mogą domagać się robotnicy oczyszczający teren po WTC, którzy zachorowali w wyniku wdychania toksycznych substancji, które długo unosiły się tam w powietrzu.

Jak wylicza onet.pl wnioski o odszkodowania złożyło do tej pory 40 tys. osób. jakie są wielkości przyznanych odszkodowań? Wszystko zależy tu od rodzaju schorzenia. Przy problemach z układem oddechowym może to być jednorazowo nawet 90 tys. dolarów.

Coraz większa liczba mieszkańców Afryki jest zdana na zagraniczne przelewy od krewnych.
Strumień pieniędzy do Afryki. To prywatne przelewy od emigrantów

Chorzy z nowotworami otrzymują wsparcie w wysokości ok. 250 tys. dolarów. Po ich śmierci rodzina otrzymuje sumę o tej samej wysokości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, terroryzm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-08-2019

asaZniwo uranu procentuje

Rozwiń komentarze (1)