Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Premier Morawiecki dla money.pl: "Stać nas na osiąganie najwyższych laurów"

240
Podziel się:

- Nagroda Człowieka Roku to tak naprawdę nagroda polskich przedsiębiorców. Bardzo dobry 2018 i 2019. Stać nas na osiąganie najwyższych laurów - powiedział w specjalnym wywiadzie dla money.pl premier Mateusz Morawiecki, Człowiek Roku XXIX Forum Ekonomicznego. Odniósł się też do zrównoważonego budżetu.

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z money.pl. "Nagroda Człowiek Roku to sukces polskich przedsiębiorców"
Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z money.pl. "Nagroda Człowiek Roku to sukces polskich przedsiębiorców" (PAP)

Premier Mateusz Morawiecki zawdzięcza nagrodę Człowieka Roku Forum Ekonomicznego polskim przedsiębiorcom. - Zasłużyli na to. Bardzo dobry rok 2018 i trwający 2019. W wielu branżach pokazujemy, że stać nas na osiąganie najwyższych laurów. W branży meblarskiej jesteśmy na trzecim miejscu na świecie, za Chinami i Niemcami - powiedział w rozmowie z money.pl premier Mateusz Morawiecki.

Odniósł się również do zrównoważonego budżetu, który wcześniej zapowiedział na 2020 r. - Wyłączną przyczyną takiego obrotu spraw jest to, że w skuteczny sposób uszczelniliśmy system podatkowy. Z jednej strony podatek CIT - wzrost z 33 mld zł do 44 mld zł w ciągu trzech lat - procentowo niebywały wzrost. A w przypadku podatku VAT - wzrost ze 123 mld zł do 180 mld zł - procentowo i w wartościach bezwzględnych również bardzo duży wzrost - podkreślił premier.

Jak dodał, taki budżet stoi u źródeł możliwości Prawa i Sprawiedliwości. - Z jednej strony polityka społeczna, która zapewnia rewolucję godnościową. Z drugiej strony - rewolucja rozwojowa, w kierunku coraz bardziej rozwiniętej gospodarki - stwierdził prezes Rady Ministrów.

Dopytywany przez redaktora naczelnego money.pl Sebastiana Ogórka, czy nie boi się, że ten budżet jest zrównoważony w momencie, gdy świat jest na zakręcie, i gdy zbliża się spowolnienie gospodarcze, odparł, że spowolnienie nie tylko się zbliża, ale już jest od ponad roku.

- Ekonomiści wieszczyli, że w Polsce będzie gwałtowny spadek wzrostu gospodarczego. Główny ekonomista partii pana Schetyny twierdził, że w zeszłym roku budżet Polski będzie miał 100 mld zł deficytu. Tymczasem jaki był w zeszłym roku deficyt? Sięgnął ok. 10 mld zł - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Obejrzyj: Morawiecki na Westerplatte: Trzeba domagać się zadośćuczynienia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(240)
Olhor
5 lata temu
Morawiecki to człowiek zdolny i solidny, dlatego osiągnął najwyższe laury czyli nagrodę.
Marcin
5 lata temu
Polska odzyla za obecnych rzadow a ja wraz z nia!
Łukasz Ja
5 lata temu
Stać nas na wszystko z takim premierem jak Morawiecki!
Kriszu
5 lata temu
Bardzo pokrzepiające słowa premiera takie zagrzewające do walki o Polskę
Widzę
5 lata temu
Morawiecki to naprawdę ambitny człowiek, a to się przekłada na całą pracę rządu
...
Następna strona