Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|
aktualizacja

Prezydent podpisał pakiet mieszkaniowy. Zobacz, co się zmieni

93
Podziel się:

Wsparcie komunalnego i społecznego budownictwa czynszowego i pomoc dla obywateli w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych zakłada tzw. społeczna część pakietu mieszkaniowego, którą w piątek podpisał prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podpisał pakiet mieszkaniowy. Zobacz, co się zmieni
Podpisana przez prezydentaustawa ma sprzyjać rozwojowy mieszkalnictwa czynszowego w Polsce. (KPRP, Kancelaria Prezydenta)

Do kluczowych rozwiązań przewidzianych w ustawie należy m.in. zwiększenie wysokości finansowego wsparcia w formie grantów z Funduszu Dopłat dla gmin na budowę mieszkań społecznych i komunalnych, umożliwienie uzyskania premii remontowej na budynki TBS starsze niż 25 lat.

Nowe prawo wprowadza też wakacje czynszowe dla lokatorów TBS. Dano również możliwość uzyskania prawa własności mieszkania społecznego w oparciu o umowę najmu z dojściem do własności.

Zobacz także: mBank webinar odc. 5: Świat inwestycyjny jest dla Ciebie otwarty

Ustawa przewiduje również dopłaty do czynszów w programie "Mieszkanie na start" i umożliwienie dojścia do własności mieszkania także przez osoby bez zdolności czynszowej.

Pakiet mieszkaniowy ma też ułatwić utworzenie Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, udzielającego finansowego wsparcia gminom, których budżety ucierpiały w wyniku epidemii COVID-19, usprawnienie procedury dla wnioskujących o dodatek mieszkaniowy, przyznawanie dodatków mieszkaniowych powiększonych o dopłaty z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla najemców, którzy utracili dochody w wyniku epidemii COVID-19.

Pakiet mieszkaniowy wprowadza ponadto możliwość rozliczenia partycypacji w okresie najmu lokalu mieszkalnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(93)
logiczny
2 lata temu
Ilu to już pomogłem z frankowiczami na czele !!! ;)))
Czynszownik
2 lata temu
Na swoje nowe mieszkanie?
Xd
2 lata temu
W ten właśnie sposób podwyższa się ceny w budownictwie !!! Pieniądze w rzeczywistości przechwytują banki i deweloperzy a zwykli ludzie mają dopłaty , dopłaty i dopłaty ! To OSZUSTWO POLITYCZNE !!!
Damian
2 lata temu
Nic się nie zmieni. Więcej socjalizmu sprawi, ze Ci którym się zabrało pieniądze w podatkach nie kupią mieszkań, a Ci którzy dostaną ta kasę na mieszkania dostaną jej mniej niż pierwotnie było, bo Państwo jak mafia potrąci „prowizje” za zarządzanie. To samo z 500+ - zabiera się tym co nie maja dzieci i tym bardziej ich nie będą mieć. Tak rozwala socjalizm, a tymczasem Azja ma wzrosty po 10% rocznie, UE zdycha,
Moj nick
2 lata temu
Jest to kolejne rozdawnictwo, służyć bedzie bankom i deweloperom a nie najuboższym ktorych na te "pomic" i yak nie bedzie stac. W zadnym kraju nikt nikomu nic nie daje,trzeba na to zarobic a jak nie, wynajmować i to jest standardem jak swiat dlugi i szeroki. A raczej okrągły 😁
...
Następna strona