Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tvp
23.01.2019 06:41

Prezydent wchodzi do gry o TVP. Może zablokować kroplówkę dla telewizji publicznej

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie nie podoba się to, co dzieje się w Telewizji Polskiej. Do tego stopnia, że głowa państwa rozważa nawet weto do ustawy, która ma przyznać mediom publicznym 1,26 mld zł za utracony abonament.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezydent Andrzej Duda ma zastrzeżenia do Telewizji Polskiej (Fot: Stefan Maszewski/Reporter)

O rozterkach Pałacu Prezydenckiego pisze środowa "Rzeczpospolita". Czytamy w niej, że drugim punktem spornym (oprócz sposobu prowadzenia relacji z tragedii w Gdańsku) jest ustawa przyznająca mediom publicznym rekompensaty.

Przepisy, które w ubiegłym tygodniu spadły z porządku obrad Sejmu, są krytykowane przez opozycje. Wątpliwości ma również prezydent Duda. Do tego stopnia, że myśli nawet o zawetowaniu nowych przepisów.

Prezydent Duda był pytany o media w rozmowie z WP. Odpowiedział... głębokim westchnięciem

- Myślę, że we wszystkich mediach publicznych i komercyjnych, szczególnie w telewizjach, przydałby się reset - mówi rzecznik głowy państwa Błażej Spychalski. Nieoficjalnie natomiast doradcy Andrzeja Dudy mówią "Rz", że prezydent oczekuje zmian, równiez personalnych. O tych jednak mówi się już przynajmniej od kilku miesięcy.

- Ton, który się tam pojawia, po prostu prezydentowi się nie podoba - mówi nieoficjalnie jeden z pracowników Kancelarii Prezydenta. Dostało się m.in. "Szopce Noworocznej 2019".

W tle jest również kwestia osobista. Prezydent wciąż nie może pogodzić się, że TVP zbagatelizowało jego pomysł referendalny. Na spotkaniu z przedstawicielami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Duda miał wskazywać, że oczekuje od Rady znacznie aktywniejszego działania w kwestii mediów publicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: tvp, telewizja polska, jacek kurski, media, gospodarka polska, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2019

Dobrze bez tvDajcie znać jak zmienią prezesa, bo nie oglądamy tv od 3 lat...

23-01-2019

menz kurskim jedno dno

23-01-2019

ZniecierpliwionyKura do dymisji, tvpis to totalne dno.

Rozwiń komentarze (62)