Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Program termomodernizacji również dla bloków z wielkiej płyty. Zyska 12 mln Polaków

287
Podziel się:

Nawet 12 mln Polaków może zyskać na rozszerzeniu programu termomodernizacji, które we wtorek ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Dzięki temu gminy będą mogły się ubiegać o dopłaty na docieplenie czy nową instalację grzewczą również w blokach z wielkiej płyty.

Rząd zmienia zasady w programie termomodernizacji
Rząd zmienia zasady w programie termomodernizacji (PAP, Paweł Supernak)
bEEMVedN

- To są projekty, które mają w realny sposób zmniejszyć rachunki za energię cieplną, poprawić jakość powietrza i pozytywnie przyczynić się do polityki klimatycznej. Jest to bardzo dobra zmiana i nowelizacja programu termomodernizacji - tak o przyjętych we wtorek przez rząd projektach ustaw mówił szef rządu.

Najważniejszym elementem jest rozszerzenie programu termomodernizacji, który jest ściśle związany z innym flagowym programem, czyli "Czyste Powietrze".

- Ciepło rodzinne wymaga ciepła domowego, dlatego rozszerzamy wielki program termomodernizacji. W wielu gminach i miastach mieliśmy o to prośby i apele - tłumaczył premier Mateusz Morawiecki.

bEEMVedP

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Program ruszył we wrześniu ubiegłego roku. Można ubiegać się o dotację lub pożyczkę na termomodernizację, do tego dochodzi również ulga podatkowa.

bEEMVedV

Rząd do tej pory pomagał jednak tylko właścicielom domów jednorodzinnych. Najbiedniejsi mogą ubiegać się o nawet 90 proc. dotacji na docieplenie domu. Program w swojej pierwotnej wersji zakładał wydanie 103 mld zł w 10 lat i termomodernizację nawet 3 mln domów.

Teraz na pewno skorzysta więcej osób, bo - jak mówił premier - w blokach z wielkiej płyty mieszka nawet 12 mln Polaków. Szef rządu nie zdradził jednak, o ile więcej pieniędzy trafi do Funduszu Termomodernizacji i Remontów, z którego finansowany jest program.

- Cieszę się, że w krótkim terminie udało się spiąć dodatkowe finansowanie i będziemy mogli przystąpić do tego remontu w ramach Funduszu Termomodernizacji i Remontów - powiedział jedynie.

bEEMVedW

- Poprawiamy efektywność energetyczną, co jest zaadresowane w Nowym Zielonym Ładzie, ogłoszonym przez Ursulę van der Leyen, przewodniczącą Komisji Europejskiej - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Program przeznaczony do tej pory był dla osób fizycznych, będących właścicielami bądź współwłaścicielami domów jednorodzinnych. Do termomodernizacji zalicza się m.in. docieplenie budynku, wymianę okien (w tym dachowych), uszczelnianie drzwi oraz wymianę pieców grzewczych czy całych instalacji na bardziej ekologiczne.

Teraz do grona beneficjentów mogą dołączyć gminy, które mają w swoich zasobach mieszkania w blokach z wielkiej płyty.

bEEMVedX

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEMVeeq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(287)
kim
2 lata temu
Niedługo w tym kraju do wszystkiego bedą dopłacać i wszystko będzie za darmo jak w Korei Północnej. Czekam teraz na program 500+ za pierwszy wytrysk
Jaro
2 lata temu
On chce ocieplić mieszkania 12 mln Polaków, podejrzewam że raczej chce założyć podsłuchy,,,
Zajak
2 lata temu
Mieli nowe mieszkania budować w milionach przecież.
bEEMVeer
Ira
2 lata temu
a teraz 3,2,1 i zaprzedajusy szczekać
666
2 lata temu
Słuchaj ty niby premierze, obiecałeś (jak to masz we zwyczaju) kłamco, budowę wind w blokach 4-ro piętrowych. I co? Znowu łżesz?
...
Następna strona