Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. MBL
|

Prokurator zajął majątek Henryka K. Przedsiębiorca przepisał go na inne osoby

342
Podziel się

Upadły król mięsnego imperium przepisał swój majątek na inne osoby. Prokurator zajął mienie korzystając z tzw. rozszerzonej konfiskaty.

Prokurator zajął majątek Henryka K. Przedsiębiorca przepisał go na inne osoby
K. zatrzymano na podstawie listu gończego. (PAP, Leszek Szymański)
bDHIEizV

"W toku śledztwa prokurator wykorzystując instytucję konfiskaty rozszerzonej, zabezpieczył mienie, które będąc w faktycznej dyspozycji Henryka K. zostało formalnie przeniesione na inne podmioty" – przekazała Prokuratura Krajowa.

Nie ma pewności, jaka jest wartość majątku ani też, czy został on zgromadzony przez Henryka K. wyłącznie w Polsce czy też za granicą.

bDHIEizX

Przypomnijmy, że polski przedsiębiorca został zatrzymany miesiąc temu na lotnisku w Buenos Aires na podstawie listu gończego.

Henryk K. jest podejrzany o popełnienie 10 przestępstw, w tym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, w ramach której dokonano szeregu oszustw na szkodę różnych podmiotów gospodarczych.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kwota wyłudzonego mienia przekracza 800 milionów złotych. Za zarzucane mu czyny grozić mu może do 15 lat pozbawienia wolności.

bDHIEiAd

W październiku ubiegłego roku uprawomocnił się wyrok sądu w sprawie upadłości zakładów mięsnych należących niegdyś do Henryka K. Za cenę 100 mln zł netto część aktywów przejął Cedrob.

Zobacz także: "Szaleństwo". Ekspert ostro o zapowiedziach prezesa NBP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHIEiAy
Źródło:
KOMENTARZE
(342)
Xxx
2 miesiące temu
A kiedy rozszerzona konfiskata w przypadku pewnego gościa od respiratorów który majątek na zoneczke przepisał? Rowni i równiejsi?
tomik
2 miesiące temu
Kania sie jakos wywinie. A uczciwi akcjonariusze straca jak to zwykle bywa w PL. Sprawiedliwosci nigdy nie bylo, nie ma i nie bedzie.
sxaz
2 miesiące temu
a zamek w stobnicy sie buduje ! wbrew logice!
bDHIEiAz
RED
2 miesiące temu
TRZEBA DLA TAKICH AFERZYSTÓW PODNIEŚ WYROKI JAK W STANACH 50 LAT ,100LAT TO WTEDY TAKI AFERZYSTA ODDA TO CO WYTRANSFEROWAŁ ZA GRANICĘ.
Olaf
2 miesiące temu
Zapewne go nie oddadzą bo tu jest bezprawie
...
Następna strona