Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Prom dla PŻB. Brudziński: Jak będzie klęska, to założę turecki sweter

64
Podziel się:

Mijają 4 lata od położenia stępki pod budowę promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, a promu jak nie było, tak nie ma. - Jeżeli ten projekt zakończy się totalną klęską, to ubrany w turecki sweter à la Kononowicz powiem, że ten projekt się nie udał - zapewnił w Polsat News Joachim Brudziński, wiceprezes PiS.

Prom dla PŻB. Brudziński: Jak będzie klęska, to założę turecki sweter
Joachim Brudziński podczas uroczystości położenia stępki pod budowę promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, 2017 rok (East News, ROBERT STACHNIK/REPORTER)
bEKgYEhx

Program "Batory" miał pobudzić przemysł stoczniowy w Polsce, został uruchomiony w 2017 roku, a jego flagowy projekt to budowa promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Stępkę pod prom położono już 4 lata temu, ale prom utknął w fazie projektu.

Zawsze biorę wszystko na klatę i powtórzę moją deklarację: jeżeli prom nie powstanie, jeżeli ten projekt zakończy się totalną klapą i totalną klęską, to tak, jak zadeklarowałem, ubrany w turecki sweter à la Krzysztof Kononowicz powiem, że ten projekt się nie udał. Nigdy nie miałem problemu z tym, żeby brać na klatę odpowiedzialność za nasze decyzje – powiedział w Polsat News wiceprezes PiS Joachim Brudziński.
bEKgYEhz

Jak dodał, obecnie wszystko jest w rękach stoczniowców. - To nie ja ani moi koledzy mieliśmy budować prom, ale stoczniowcy. Dyrektor stoczni remontowej ma w swojej karierze wiele wybudowanych stępek i tworzył o wiele bardziej skomplikowane projekty - podkreślił.

Zobacz także: Zrobiliśmy test ryb ze smażalni nad morzem. Wynik był dla nas zaskakujący

Zaskakująco szczerze wiceprezes rządzącej partii przyznał, że Prawu i Sprawiedliwości "wiele rzeczy się nie udaje". - Ale trudno nam odmówić determinacji i zaangażowania - zaznaczył europoseł.

bEKgYEhF

Przekazał, że "zobowiązał się wobec wyborców, aby działać na rzecz regionu" i "odbudować potencjał stoczni szczecińskiej". - Dzisiaj przyznaje opinii publicznej: nie potrafię w stu procentach zadeklarować, że są warunki techniczne do tego, aby prom - który jest potrzebny, bo czeka na to rynek - rzeczywiście powstał w terminie - dodał.

"Hołota" i "popaprańcy"

Wiceprezes PiS kilka dni temu powiedział, że "nie będzie tłumaczył się hołocie i popaprańcom" z inwestycji. Do tych słów odniósł się w rozmowie z Polsat News.

- Słowa skierowałem do naszych sejmowych oponentów. Oczywistą oczywistością było, że to mocne słowa, ale w zestawieniu z tym, co często zdarza słyszeć się nam pod naszym adresem ze strony tzw. totalnej opozycji, można to porównać do szczebiotu niewinnej pensjonarki - powiedział Brudziński.

bEKgYEhG

Jak dodał, to "mocne słowa", ale nie były kierowane do opinii publicznej, ale do politycznych oponentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKgYEia
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(64)
stary emeryt.
3 miesiące temu
I coś takiego przy władzy !!!!
Polsla
5 miesięcy temu
Oni obiecują wszystko
aaaaaaaadam
5 miesięcy temu
Kto się na chapie na pewno nie stoczniowcy
bEKgYEib
Kierowca c+e
5 miesięcy temu
Jaka cena będzie 3,4 x droższy niż w Korei
Xxxxx
5 miesięcy temu
1. Nie obchodzi mnie twój sweter odpadzie. Dostajesz pensje z moich podatków i zadam żebyś poniósł surowe konsekwencje prawne tak jak każdy inny obywatel jeśli kłamałeś. A kłamią zawsze. 2. Nie będzie się tłumaczył przed hołota… Powinien tlumaczyć się przed społeczeństwem. Dla niego wy jesteście hołotą. 3. „Wiele rzeczy się nie udaje…” cytat polityka w 40 milionowym kraju w Unii Europejskiej. Samo chyba za siebie mówi. Jak bardzo trzeba was poniżyć i okraść żebyście zaczęli coś robić?
...
Następna strona