Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
27.09.2020 11:35

Protesty na Białorusi. Cyberpartyzanci przejęli transmisję wiadomości

Białorusini protestują nie tylko na ulicach. Polem wojny domowej stał się też internet. Hakerzy włamali się na stronę państwowej telewizji i pokazywali widzom kadry z brutalnych interwencji służb.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Na Białorusi nie ustają protesty. (Fot: PAP/EPA/STR, STR)

Aleksandr Łukaszenka objął w środę funkcję prezydenta Białorusi. Tymczasem na ulicach ciągle protestują mieszkańcy. Przeciwko nim jest cały aparat państwowy.

Teraz konflikt wszedł na wyższy poziom. Przeciwnicy Łukaszenki uaktywnili się też w sieci. Grupa hakerów popierających białoruski protest, która określa się jako "cyberpartyzanci", włamała się w sobotę na stronę telewizji państwowej.

Podczas wieczornej transmisji wiadomości w internecie widzowie mogli zobaczyć nagrania brutalnego rozpędzania protestujących przez tamtejszą milicję i wojsko. W tym czasie kanał Biełaruś 1 miał pokazać wywiad ministra zdrowia.

Anne Applebaum o sytuacji na Białorusi. Najgorszy scenariusz? "Stan wojenny"

Podobna sytuacja miała miejsce na stronie internetowej z transmisją telewizji ONT.

Podłożenie nagrań z protestów w miejsce wypowiedzi białoruskiego ministra zdrowia najprawdopodobniej nie było przypadkowe. Jak wskazuje dziennikarz i członek Związku Polaków na Białorusi Andrzej Poczobut, pandemia koronawirusa jest wykorzystywana przez rząd do walki z protestującymi.

Cyberpartyzanci to anonimowa grupa hakerów, która wspiera białoruski protest. Wcześniej było o nich głośno, gdy włamywali się m.in. na stronę białoruskiego MSW, gdzie opublikowali informację o poszukiwaniu listem gończym Alaksandra Łukaszenki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, białoruś, atak hakera, telewizja, protesty na Białorusi, media
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-09-2020

rafw Polsce juz podobnie jak na Biolrusi jest. Palowanie LGBT pozniej nastepni bede

27-09-2020

zenEKPewnie za miesiąc będzie już po Batiuszce.

28-09-2020

krakusBRAWO !!!!! tak się teraz prowadzi wojnę. a my powołalismy "terytorialsów" czyli bande skautów, którzy w razie W zostaliby wyrżnięcie w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)