Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
26.09.2020 17:51

Kolejki na granicy z Białorusią. Straż graniczna wprowadza zmiany

Kierowcy ciężarówek zmierzający na wschód muszą uzbroić się w cierpliwość. Na przejściach granicznych z Białorusią straż graniczna wprowadziła właśnie specjalne strefy buforowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money)
Ważne wieści dla kierowców ciężarówek (Fot: Rafał Parczewski)

Kolejki utrzymują się od czwartku po tym, gdy białoruskie służby celne miały awarię systemów informatycznych. Na sytuacje ma także wpływ fakt, że zawsze w weekendy na przejściach jest więcej pojazdów - tłumaczą pogranicznicy.

Bufor przed przejściem w Kuźnicy jest na drodze krajowej nr 19, natomiast przed Bobrownikami - na DK65. Utworzenie takich stref pozwala w regulacji ruchu przed przejściem. Samochody są - w miarę odbywających się odpraw - sukcesywnie przepuszczane do pierwszej strefy.

W sobotę po południu kolejka oczekujących na odprawę przy wyjeździe na Białoruś w Kuźnicy zwiększyła się.

Białoruś. Protesty nie ustają. "Większość ludzi nie wierzy w te bajki Łukaszenki"

- Czas oczekiwania wydłużył się z 18 do 22 godzin. W Bobrownikach natomiast czas oczekiwania skrócił się z 33 do 26 godzin - poinformowała PAP rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku Katarzyna Zdanowicz. Dodała, że bufory działają przed obydwoma przejściami. Zaznaczyła, że odprawy graniczne są cały czas prowadzone.

Podlaska policja informowała rano, że kolejka przed przejściem w Kuźnicy miała 12 km i sięgała do Sokółki, a przed Bobrownikami 18 km. - Następne dane mają być podane wieczorem - poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Przypomnijmy, że o granicy polsko-białoruskiej było w ostatnich dniach głośno jeszcze z innych powodów. W połowie września Aleksandr Łukaszenka zapowiedział bowiem, że zamknie przejście graniczne z Polską.

Jak się jednak później okazało, białoruski dyktator swoich zapowiedzi nie zrealizował. - Białoruskie przejścia graniczne pracują w obu kierunkach - już kolejnego dnia poinformował PAP Anton Byczkouski z Państwowego Komitetu Granicznego (GPK), odpowiednika polskiej Straży Granicznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, białoruś, granica, transport
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-09-2020

TirNigdy nie jadę do dzikich krajów.

26-09-2020

NatychmiastZamknąć granice z tym dzikim krajem!

27-09-2020

edykolejki po 24 a nawet po40 godz byly i nikt z tego sensacji nie robil ale pismaku podnieasz panike bo ci kazali

Rozwiń komentarze (8)