Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Kolejki na granicy z Białorusią. Straż graniczna wprowadza zmiany

8
Podziel się:

Kierowcy ciężarówek zmierzający na wschód muszą uzbroić się w cierpliwość. Na przejściach granicznych z Białorusią straż graniczna wprowadziła właśnie specjalne strefy buforowe.

Kolejki na granicy z Białorusią. Straż graniczna wprowadza zmiany
Ważne wieści dla kierowców ciężarówek (money, Rafał Parczewski)

Kolejki utrzymują się od czwartku po tym, gdy białoruskie służby celne miały awarię systemów informatycznych. Na sytuacje ma także wpływ fakt, że zawsze w weekendy na przejściach jest więcej pojazdów - tłumaczą pogranicznicy.

Bufor przed przejściem w Kuźnicy jest na drodze krajowej nr 19, natomiast przed Bobrownikami - na DK65. Utworzenie takich stref pozwala w regulacji ruchu przed przejściem. Samochody są - w miarę odbywających się odpraw - sukcesywnie przepuszczane do pierwszej strefy.

W sobotę po południu kolejka oczekujących na odprawę przy wyjeździe na Białoruś w Kuźnicy zwiększyła się.

Zobacz także: Białoruś. Protesty nie ustają. "Większość ludzi nie wierzy w te bajki Łukaszenki"

- Czas oczekiwania wydłużył się z 18 do 22 godzin. W Bobrownikach natomiast czas oczekiwania skrócił się z 33 do 26 godzin - poinformowała PAP rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku Katarzyna Zdanowicz. Dodała, że bufory działają przed obydwoma przejściami. Zaznaczyła, że odprawy graniczne są cały czas prowadzone.

Podlaska policja informowała rano, że kolejka przed przejściem w Kuźnicy miała 12 km i sięgała do Sokółki, a przed Bobrownikami 18 km. - Następne dane mają być podane wieczorem - poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Przypomnijmy, że o granicy polsko-białoruskiej było w ostatnich dniach głośno jeszcze z innych powodów. W połowie września Aleksandr Łukaszenka zapowiedział bowiem, że zamknie przejście graniczne z Polską.

Jak się jednak później okazało, białoruski dyktator swoich zapowiedzi nie zrealizował. - Białoruskie przejścia graniczne pracują w obu kierunkach - już kolejnego dnia poinformował PAP Anton Byczkouski z Państwowego Komitetu Granicznego (GPK), odpowiednika polskiej Straży Granicznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
Ten tir pod p...
2 lata temu
Dziwny jakiś
ZZZ
2 lata temu
Reklamę gazu przy okazji zrobili
Kołobrzeżanin
2 lata temu
"Utworzenie takich stref pozwala w regulacji ruchu przed przejściem." Zdaje się, że słowo "pozwala" należałoby zastąpić słowem "pomaga". Wówczas artykuł będzie napisany po polsku..
edy
2 lata temu
kolejki po 24 a nawet po40 godz byly i nikt z tego sensacji nie robil ale pismaku podnieasz panike bo ci kazali
To.
2 lata temu
jednak Aleksander zamknął granice.