Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Przedszkole w PGNiG. Sasin: pracownik zadowolony jest mniej sfrustrowany

52
Podziel się:

- Pracownik, który czuje się bezpiecznie, nie musi wybierać pomiędzy pracą a rodziną, jest pracownikiem bardziej wydajnym, bardziej zaangażowanym w pracę i dającym z siebie więcej w miejscu pracy - mówił wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Przedszkole w PGNiG. Sasin: pracownik zadowolony jest mniej sfrustrowany
- Spółka PGNiG jest pierwszą spółką, która zainwestowała i buduje przedszkole dla dzieci swoich pracowników - powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin (Flickr, Prawo i Sprawiedliwość Flickr)
bETtEqSt

Wicepremier wskazał, że inwestowanie w kadry, inwestowanie w pracowników jest niezwykle ważne.

"Pracownik wie, że może czuć się bezpieczny"

- Ono wynika nie tylko z polityki państwa, nie tylko z tego, że my rządząc od 6 lat, my, czyli Prawo i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica, postawiliśmy rodzinę i politykę prorodzinną, wsparcie dla rodzin, w centrum naszej polityki, w centrum naszego programu, który konsekwentnie realizujemy - powiedział.

- Ta polityka (...) wynika także z kalkulacji biznesowej. Właśnie z tej kalkulacji, która mówi, że zadowolony pracownik, który nie jest sfrustrowany, który wie, że może się czuć bezpiecznie, może się w pełni realizować w miejscu pracy i nie musi wybierać pomiędzy pracą a rodziną, nie musi stawać przed tym dramatycznym wyborem jest pracownikiem bardziej wydajnym, bardziej zaangażowanym w pracę i dającym z siebie więcej w miejscu pracy - zaznaczył.

bETtEqSv
Zobacz także: "Żałosne słowa". Tomasz Siemoniak oburzony wypowiedzią Jacka Sasina

- To jest korzystne dla spółek, ale to jest korzystne dla państwa, bo państwo to silne rodziny. Fundamentem państwa są silne rodziny i to się daje doskonale pogodzić i można pogodzić. Spółki Skarbu Państwa dają tutaj przykład, pokazują, że tak właśnie rzeczywiście może być - podkreślił Sasin.

- Dziś zaczynamy rozmowę o tym, jak pracodawcy mogą włączyć się w politykę prorodzinną realizowaną przez nasz rząd - mówił. - Spółki Skarbu Państwa są, można powiedzieć, dziś na pierwszy ogień - ich przedstawiciele, szefowie będą mówić jak to powinno wyglądać, ale chce też bardzo wyraźnie powiedzieć: nie musieliśmy jakoś szczególnie Spółek Skarbu Państwa do tych działań zachęcać, to są działania, które już mają miejsce. Mam nadzieję, że będzie ich więcej - zaznaczył.

bETtEqSB

Przedszkole w PGNiG

Jak mówił, jest jeszcze wiele fajnych projektów, które można zrealizować.

- Jest tutaj dzisiaj obecna spółka PGNiG, która jest pierwszą spółką, która zainwestowała i buduje przedszkole dla dzieci swoich pracowników. Myślę, że jest to dobry kierunek, tak, aby mamy nie miały tego dylematu idąc do pracy co zrobić ze swoimi pociechami, żeby miały je stosunkowo blisko siebie, to też stworzy znakomity komfort pracy - powiedział.

Wskazał też na wsparcie finansowe pozwalające rodzinie lepiej, bardziej komfortowo i bardziej efektywnie spędzać czas.

bETtEqSC

- To są programy, które na pewno można jeszcze rozwijać. I ta dyskusja, którą dzisiaj zaczynamy (...) będzie dotyczyła nie tylko pracodawców państwowych, ale również pracodawców prywatnych, których będziemy chcieli zachęcać - mówił wicepremier. - Wielu z nich nie trzeba zachęcać, bo też doskonale to rozumie, że pracownicy, to jest ogromny kapitał każdej firmy, o który trzeba dbać, który trzeba rozwijać, pielęgnować, tak by firma mogiła dobrze funkcjonować - mówił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETtEqSW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(52)
jailer
1 tyg. temu
Sasina jak najdalej od wszelkich inwestycji .On działa jak Koń Trojański,rozwala wszystko od środka.
Przemek
1 tyg. temu
Pan Sasin niech za swoje otworzy firmę i będzie przestrzegając polskiego prawa budował rodzinne wparcie, przedszkola zakładowe itp. Jak się uda wtedy pogratuluje. Na dziś jest nierobem co zarządza naszymi pieniędzmi a że zarządza źle to widać po budżecie państwa tzn. co roku mamy deficyt - czyli wydajemy więcej niż ściągnęliśmy z podatków.
OkoSaurona
1 tyg. temu
No to juz wiadomo skad niewydajnosc sasina sie bierze
bETtEqSX
Johny
1 tyg. temu
Państwo rozdaje pieniądze leniom i nierobom a nie daje kasy na przedszkola i żłobki, jeszcze zabiera pieniądze gminom, a pracodawcy za własne pieniądze, wyręczając rząd, mają budować przedszkola, to już szczyt hipokryzji ... pomijając fakt, że i tak wiele firm takie przedszkola posiada
Tra la la la
1 tyg. temu
Rozumiem, że stworzy przedszkola w każdym mieście gdzie PGNiG zatrudnia ludzi? Oczywiście, że nie - tylko w stolicy. Czyli tam gdzie problem z brakiem miejsc relatywnie nie występuje.
...
Następna strona