Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Przejęcie Polska Press przez PKN Orlen wstrzymane. Obajtek twierdzi co innego

83
Podziel się:

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek komentuje wstrzymanie przejęcie Polska Press przez Sąd UOKiK. Ten, po stwierdził, że Orlen nie może zarządzać mediami z Polska Press. Obajtek zapewnia, że nabycie udziałów "dokonało się skutecznie".

Przejęcie Polska Press przez PKN Orlen wstrzymane. Obajtek twierdzi co innego
Daniel Obajtek odrzuca stanowisko sądu. "Nabycie udziałów Polska Press było skuteczne" (PAP, Darek Delmanowicz)

"Nabycie udziałów Polska Press dokonało się skutecznie 1 marca 2021 roku, czyli przed wydaniem przez sąd postanowienia. W związku z tym postanowienie jest bezprzedmiotowe i nie ma wpływu na nasze działania, ani skuteczność nabycia tego podmiotu" - zapewnia prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Odrzuca tym samym stanowisko Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który stwierdził, że PKN Orlen pozostał bez praw udziałowych w przejętym Polska Press. Zgoda na przejęcie została wstrzymana do czasu rozpatrzenia sprawy.

Jak dodał Obajtek: "postanowienie sądu nie ogranicza również PKN Orlen w wykonywaniu uprawnień właścicielskich z udziałów w Polska Press. RPO wnioskował do sądu o wydanie takiego zakazu, ale sąd w sentencji wydanego postanowienia nie nałożył na PKN Orlen takiego obowiązku".

Zobacz także: Orlen dostał zgodę, Agora nie. Szef UOKiK: "zupełnie inne transakcje"

Obajtek odniósł się do opublikowanej na stronach Rzecznika Praw Obywatelskich informacji, w której napisano, że Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich o wstrzymanie wykonania decyzji Prezesa UOKiK w sprawie koncentracji.

Ta decyzja formalnie wstrzymuje przejęcie Polski Press przez Orlen. Sam Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował oświadczenie, w którym napisał, że analizuje dalsze kroki prawne.

“W związku z tym, że posiedzenie było niejawne, a informacja została wczoraj przedstawiona opinii publicznej przez RPO zanim otrzymaliśmy postanowienie sądu wraz z uzasadnieniem, nie mogliśmy wcześniej odnieść się do poruszonych zagadnień. Obecnie analizujemy dalsze kroki prawne, w tym możliwość wzruszenia postanowienia sądu” - poinformował UOKiK.

Jak dodano, prezes UOKiK zamierza złożyć do sądu wniosek o przyspieszenie rozstrzygnięcia odwołania RPO od wydanej decyzji. "Uznajemy, że okoliczności wydania środka tymczasowego, w tym brak zapoznania się przez sąd ze stanowiskiem Prezesa UOKiK oraz przekazanym materiałem postępowania, rodzi poważne wątpliwości, czy nie doszło do naruszenia praw przedsiębiorców” - dodano w komunikacie UOKiK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(83)
prawda
3 lata temu
Pan Obajtek ma 100% racji !!! Jak można wstrzymać przejęcie, do którego już doszło??? Nie POmogą tu żadne awantury tych wszystkich "obrońców demokracji" .
patologia sąd...
3 lata temu
ta tak zwana sędzina już samym rozpatrywaniem sprawy ( na życzenie bodnara ) złamała zasady zawodu i powinna być z tego rozliczona !
komu służy
3 lata temu
TAKI SĄD TO WSTYD I HAŃBA
cooo?
3 lata temu
sędzia chyba nie zna prawa, więc należy go wyrzucić z pracy na zbity łeb, na bezrobocie.
janek
3 lata temu
A istnieje coś takiego jak Sąd Ochrony Konkurencji??? Co za bzdura. Jest taki urząd i wydał pozytywną dla Orlenu decyzję, więc jakiś sędzia powiatowy nie ma prawa po miesiącu tego kwestionować!!! Ten sędzia chyba nie zna prawa, więc należy go wyrzucić z pracy na zbity łeb, na bezrobocie.
...
Następna strona