Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Przejęcie Polska Press przez PKN Orlen wstrzymane. Obajtek twierdzi co innego

75
Podziel się

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek komentuje wstrzymanie przejęcie Polska Press przez Sąd UOKiK. Ten, po stwierdził, że Orlen nie może zarządzać mediami z Polska Press. Obajtek zapewnia, że nabycie udziałów "dokonało się skutecznie".

Przejęcie Polska Press przez PKN Orlen wstrzymane. Obajtek twierdzi co innego
Daniel Obajtek odrzuca stanowisko sądu. "Nabycie udziałów Polska Press było skuteczne" (PAP, Darek Delmanowicz)
bDZTNIid

"Nabycie udziałów Polska Press dokonało się skutecznie 1 marca 2021 roku, czyli przed wydaniem przez sąd postanowienia. W związku z tym postanowienie jest bezprzedmiotowe i nie ma wpływu na nasze działania, ani skuteczność nabycia tego podmiotu" - zapewnia prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Odrzuca tym samym stanowisko Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który stwierdził, że PKN Orlen pozostał bez praw udziałowych w przejętym Polska Press. Zgoda na przejęcie została wstrzymana do czasu rozpatrzenia sprawy.

bDZTNIif

Jak dodał Obajtek: "postanowienie sądu nie ogranicza również PKN Orlen w wykonywaniu uprawnień właścicielskich z udziałów w Polska Press. RPO wnioskował do sądu o wydanie takiego zakazu, ale sąd w sentencji wydanego postanowienia nie nałożył na PKN Orlen takiego obowiązku".

Zobacz także: Orlen dostał zgodę, Agora nie. Szef UOKiK: "zupełnie inne transakcje"

Obajtek odniósł się do opublikowanej na stronach Rzecznika Praw Obywatelskich informacji, w której napisano, że Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich o wstrzymanie wykonania decyzji Prezesa UOKiK w sprawie koncentracji.

bDZTNIil

Ta decyzja formalnie wstrzymuje przejęcie Polski Press przez Orlen. Sam Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował oświadczenie, w którym napisał, że analizuje dalsze kroki prawne.

“W związku z tym, że posiedzenie było niejawne, a informacja została wczoraj przedstawiona opinii publicznej przez RPO zanim otrzymaliśmy postanowienie sądu wraz z uzasadnieniem, nie mogliśmy wcześniej odnieść się do poruszonych zagadnień. Obecnie analizujemy dalsze kroki prawne, w tym możliwość wzruszenia postanowienia sądu” - poinformował UOKiK.

Jak dodano, prezes UOKiK zamierza złożyć do sądu wniosek o przyspieszenie rozstrzygnięcia odwołania RPO od wydanej decyzji. "Uznajemy, że okoliczności wydania środka tymczasowego, w tym brak zapoznania się przez sąd ze stanowiskiem Prezesa UOKiK oraz przekazanym materiałem postępowania, rodzi poważne wątpliwości, czy nie doszło do naruszenia praw przedsiębiorców” - dodano w komunikacie UOKiK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZTNIiG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(75)
Krakusa
miesiąc temu
Doczekaliśmy strasznych czasów gdy polski sąd ( w osobie sędzi Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzaty Perdion-Kalickiej ) widzi zagrożenie dla Polaków w postaci wykupienia przez PKN Orlen wydawnictwa ' Polska Press " z rąk niemieckiego właściciela !
keram4591
miesiąc temu
ten pan stoi ponad prawem,pupil brylanta
anioł
miesiąc temu
Kasta może wszystko ...
bDZTNIiH
OligarchiaPol...
miesiąc temu
Bajtek to taka gazeta komputerowa była w latach 80, jeszcze za komuny... tata?
Suweren
miesiąc temu
Sądy są dla gorszego sortu Polaków. Objatki dobrej zmiany są ponad prawem.
...
Następna strona