Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Rekordowe dane dotyczące zatrudnienia w Polsce. Takich wyników nie było w historii

23
Podziel się:

Andrzej Kubisak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego skomentował najnowsze dane raportu Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL). Zastępca dyrektora PIE zwrócił uwagę na rekordowe wskaźniki dotyczące aktywności zawodowej Polaków. W trzecim kwartale 2021 roku pracowało ponad 16,8 mln mieszkańców Polski. To najwyższy wskaźnik w historii pomiaru.

Rekordowe dane dotyczące zatrudnienia w Polsce. Takich wyników nie było w historii
Z danych GUS wynika, że pod koniec listopada w Polsce pracowało 16,8 mln osób. (Adobe Stock, Myron Standret)

Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego skomentował najnowsze dane dotyczące zatrudnienia w Polsce. Według analityka PIE w historii pomiarów tych wskaźników nie pracowało tyle osób w Polsce. Pod koniec trzeciego kwartału 2021 roku liczba pracujących osób przekroczyła 16,8 mln osób.

Tak wielu Polaków nie było aktywnych zawodowo od 1992 roku

Rekordowe są też wskaźniki dotyczące aktywności zawodowej, która pod koniec trzeciego kwartału wyniosła 58,2 proc. W tym aktywnych zawodowo osób w wieku produkcyjnym było aż 79,9 proc. Dane te dotyczą obywateli Polski i obcokrajowców posiadających polskie obywatelstwo lub z prawem do długoterminowego pobytu na terenie Polski.

Zobacz także: Lex TVN to tylko część. Tak PiS blokuje inwestycje

Badanie prowadzone jest przez GUS od 29 lat

Główny Urząd Statystyczny od 1992 r. co kwartał przeprowadza Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL). Badanie realizowane jest metodą reprezentacyjną, co oznacza, że uczestniczą w nim gospodarstwa domowe zamieszkałe w wylosowanych mieszkaniach, a uzyskane od nich informacje są uogólniane dla ludności całego kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(23)
poraj
2 lata temu
rozumiem że w tej liczbie jest około 2 milionów imigrantów? a czy wyjściowa liczbę ludności także zwiększono o owe 2 miliony? ot taki szczegół jak metodologią podrasowuje się wyniki
Dykta
2 lata temu
Cierpliwości....! Nowy Ład to wyprostuje. Od stycznia większość ofert będzie wyglądać tak: oferta netto, czy na fakturę? Jak na fakturę to +9% haracz NFZ, +32% dochodowy, +4% danina, +23% VAT + opakowania, wysyłka, przygotowanie towarów, transport, koszty pracowników. Czyli np. 5.000 PLN albo 10.000 jak na fakturę. Brawo wyborcy!
kłamstwo GUS
2 lata temu
Wyjaśnię może. Bezrobotni to pracujący. Wedle zastosowanej metody osoba bezrobotna, bez prawa do zasiłku, ale zarejestrowana to osoba aktywna zawodowo (poszukuje bowiem pracy). A Pan Kubisiak, pożal sie Boże Ekonomista, pisze o aktywnych zawodowo jako o pracujących. Czy zdaje Pan sobie sprawę, ze ci "pracujący" zarabiają 0 PLN?
POLAK MAŁY ■■...
2 lata temu
To i tak prawie 22 procent w wieku produkcyjnym nie pracuje, ale zauważcie ze w tej grupie pracujących uwzględniono obcokrajowców. Po odjęciu ich, niepracujacych Polaków będzie znacznie więcej. To ludzie pracujący na czarno, mający niezgłoszone interesy, handlujący towarami z zagranicy, głównie z Chin ukrywający swoje dochody i nie płacący składek i podatków za to bardzo chętnie korzystajacy z socjalu i wszelkich dopłat. Tu jest odpowiedź dlaczego PiS ma takie duze poparcie . Wyniki jak zwykle komentują jako sukces, a prawda jest taka że bez obcokrajowcow byłaby totalna bieda
lol
2 lata temu
z 22mln zdolnych, 4mln wyemigrowało, 16 mln pracuje, z czego prawie 9mln to administracja
...
Następna strona