Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Katarzyna Kalus
Katarzyna Kalus
|
aktualizacja

Restrykcje wracają. Wieluń w czerwonej stefie. "Wszyscy są przygnębieni. Fatalna atmosfera w mieście"

502
Podziel się

- Ta informacja to jak grom z jasnego nieba – mówi Aleksandra Drzezowska, właścicielka salonu fryzjerskiego "Twój Styl" z Wielunia, która dowiedziała się o powrocie restrykcji w powiecie wieluńskim. – Ledwo jako tako zdążyliśmy się otrząsnąć po pierwszej fali pandemii, wrócili klienci i teraz trafiamy do "czerwonej strefy". Jestem załamana, mam pracownika i dwóch uczniów w zakładzie. Nie wiem, co będzie.

Właściciele zakładów fryzjerskich boją się, że powrót restrykcji odstraszy klientów.
Właściciele zakładów fryzjerskich boją się, że powrót restrykcji odstraszy klientów. (PAP)
bCYuWHWZ

W czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił powrót do obostrzeń w 19 powiatach w Polsce, gdzie sytuacja epidemiologiczna jest najtrudniejsza. Rząd podzielił je na zielone, żółte i czerwone strefy.

"Czerwone" powiaty to: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik i wodzisławski. "Żółte": wieruszowski, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski i Przemyśl.

Mieszkańcy stref "czerwonych", gdzie wraca obowiązek noszenia maseczek wszędzie: na ulicach, w sklepach, urzędach i środkach komunikacji publicznej, są załamani.

bCYuWHXb

Zwłaszcza ci, którzy prowadzą własne biznesy boją się, że kolejne restrykcje znów zniechęcą klientów do korzystania z usług.

- Robię, co mogę, by utrzymać firmę, ale jest ciężko – przyznaje Aleksandra Drzezowska, właściciela zakładu fryzjerskiego w Wieluniu. – Już teraz mamy wielu klientów, którzy choć wcześniej sami umówili się na wizytę, nie chcą założyć maseczki. Kończy się na awanturze i odmowie wykonania usługi. Przykre, że trzeba tłumaczyć rzeczy oczywiste. Atmosfera jest fatalna. Przygnębieni są klienci i my – dodaje.

Pani Aleksandra przyznaje, że po pierwszej fali pandemii, gdy obostrzenia w salonach fryzjerskich zniknęły, powrócili klienci i wreszcie pojawiła się nadzieja, że będzie lepiej. Teraz – gdy rząd ogłasza powrót do obostrzeń w ich powiecie – dostają drugi cios.

- Prowadzenie własnej firmy to ogromna odpowiedzialność – tłumaczy Drzezowska. – Zatrudniasz ludzi, odpowiadasz za nich. Musisz robić wszystko, by utrzymać zakład, zapewnić pensje, dbać o klientów. Teraz do tego wszystkiego dochodzi stres i strach, trudno w tych warunkach normalnie funkcjonować. Ostatnio o 13 dowiedzieliśmy z konferencji rządu, że jesteśmy ostatni dzień w pracy, teraz dowiadujemy się, że nasze miasto jest w czerwonej strefie. I tak mam szczęście, bo właścicielka lokalu, który wynajmuję, zaproponowała zrezygnowanie z zapłaceniu czynszu. To było coś niesamowitego. Ludzki odruch w bardzo ciężkim czasie.

bCYuWHXC
KOMENTARZE
(502)
Ewa
2 miesiące temu
Noszenie maseczek to nie żadna tragedia,opanujcie się.Azjaci noszą je zawsze i wszędzie już od dawna i nie płaczą i nikt im nie kazał,sami chcą je nosić.Wolicie umierać?Jest jak jest,nikt tej zarazy nie zapraszał.
ggg
2 miesiące temu
rząd nie ma prawa rozporządzeniem zniewalać obywateli!
nara
2 miesiące temu
Nie trzeba być profesorem,wirusologiem lub geniuszem aby domyślić się że tak będzie.W pracy mówiłem,,poczekajcie do wakacji,zobaczycie co będzie po wakacjach".Ludzie to barany którym nikt nie będzie mówił czy mają jechać,nosić maseczki zachowywać dystans.LUDZIE WIEDZĄ LEPIEJ.
bCYuWHXD
44
2 miesiące temu
Morawiecki mowił chwile temu co innego.
andrus
2 miesiące temu
Każdy zdrowo myślący widzi co się dzieje jak ludzie mają w głębokim poważaniu zalecenia dystansu zakrywania ust i nosa przykłady sklepy wczasy czy naprawdę musimy wyjeżdżać, imprezy co musi się stać że by ludzie zrozumieli że to nie fanaberia.
Najnowsze komentarze (502)
Obywatelx
miesiąc temu
Jak jest Ci ciepło i nie chcesz nosić maski to proszę bardzo.Ale pamiętaj śmierć pod respiratorem jest dużo gorszą. A połowa Polaków jest dużo ładniejsza po założeniu maski więc powinn je nosić na stałe
Mirek
miesiąc temu
Nie będę się dusił w taką pogodę przez noszenie maseczek
Aga
2 miesiące temu
Polski naród jest mało zdyscyplinowany tylko narzekać, narzekać ... Albo zyjesz albo chcesz umrzec wybieraj ! -- Rzad robi co moze a wy nierozumiecie nic ?
ewa
2 miesiące temu
uważam,że to zasługa młodzieży,która nie nosi maseczek,a na zwrócenie uwagi głupkowato się uśmiecha,pokolenie róbta co chceta nie zdało egzaminu
Roman
2 miesiące temu
Sami jestesmy winni bo nie bylo przestrzegania w sklepach bez maseczek na twarzy nie mowiac o roznych imprezach,spotkanich i znowu powrot zarazy ! -- Albo zyjesz albo chcesz umrzec wybieraj ! -- Rzad robi co moze a wy nierozumiecie nic ? -- Polski naród jest mało zdyscyplinowany tylko narzekać, narzekać
xcbcvbn
2 miesiące temu
Nie kumam..... Fryzjerka ma problem bo niczego tym razem nie zamkneli tylko każą maseczki nosić u fryzjera. Jaki to ma wpływ na jej zakład skoro teraz i tak musieli nosić w jej zakładzie? Czyżby nie nosiła strzygąc klientów? Gdzie logika? Brawo Wy. Za i przeciw rozumiem. Ale braku logiki nie akceptuję.
No tak
2 miesiące temu
To kontynuacja akcji sabotażu na polską gospodarkę a noszenie maseczki nikogo nie zabezpiecza przed wirusami. To raczej synonim panowania władzy nad obywatelem .
Wolny człowie...
2 miesiące temu
Gorąco współczuję mieszkańców Wielunia i życzę im, aby to nie skończyło się epidemią samobójstw, ani przymusową eutanazją.
bCYuWHXv
Zenka
2 miesiące temu
Nie rozumiem problemu noszrnia maseczek. Lekka maseczka nie utrudnia bardzo oddychania. Czemu ludzie tak się temu sprzeciwiają. To jakiś absurd.
Jarosław Kocz...
2 miesiące temu
Nie lękajcie się! Epidemia minęła! Buhahahha.
Daniel
2 miesiące temu
Jak sie głosuje wkoło na tych samych ludzi to wkrótce prawie cała Polska bedzie płakać teraz beda straszys az upchaja te 300mil szczepionek wtedy wirus zniknie a wystarczyło zagłosowac na Konfederacje i Bosaka
xxel
2 miesiące temu
Prawda jest taka ze wylęgarnia wirusa w Wieluniu była w największym zakładzie w miescie
xcbcvbn
2 miesiące temu
Nie kumam..... Fryzjerka ma problem bo niczego tym razem nie zamkneli tylko każą maseczki nosić u fryzjera. Jaki to ma wpływ na jej zakład skoro teraz i tak musieli nosić w jej zakładzie? Czyżby nie nosiła strzygąc klientów? Gdzie logika? Brawo Wy. Za i przeciw rozumiem. Ale braku logiki nie akceptuję.
Kvohyy6
2 miesiące temu
To jakiś żart???? Zacznijcie robić testy obowiązkowe wszystkim Polakom, to się okaże że na Śląsku jest najmniej zakażeń. To Korea północna czy jeszcze Polska????
...
Następna strona