Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Od 2022 roku ważne zmiany na rynku fotowoltaiki, rząd zmienia przepisy. To koniec ery darmowego prądu? - Patrząc co działo się na Zachodzie, stworzy się mały oligopol, czyli z tysiąca firm zostanie pięćdziesiąt czy trzydzieści, które profesjonalnie zajmują się tym rynkiem, przez co jakość usług będzie wyższa. Do mnie te zamiany przemawiają, one nie są złe, bo ceny energii rosną, więc okres zwrotu inwestycji w instalację się skraca. 3 tys. zł zachęty to nie jest kluczowy element dla osób, które decydują się na montaż fotowoltaiki. Obecnie dotacje do fotowoltaiki w ogóle nie są potrzebne - powiedział w programie "Money. To się liczy" Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy. - Obecnie w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Włoszech mamy boom na magazyny energii. Moim zdaniem, naszym celem społecznym jest to, by gonić Europę - dodał.

79
Podziel się:
KOMENTARZE
(79)
Olo
3 lata temu
Wyciągając wnioski z wojny w Serbii,warto inwestować w energetykę rozproszoną. Taka energetyka bez wyraźnych centrów i linii przesyłowych, jest praktycznie niezniszczalna. Niestety potrzebne jest do tego MYŚLENIE na poziomie strategicznym czego raczej w Polsce decydentów ćwierćinteligentów , nie uświadczysz
Olo
3 lata temu
Tylko na cele własne. Co zaoszczędzisz na liczniku, zawsze twoje.
Borys
3 lata temu
Nie rozumiem dlaczego musimy się podłączyć do sieci skoro ja kupuje za swoje pieniądze to dlaczego zmuszają nas do podłączenia się jak niewolnika. Czyżbym mieszkał w Korei Północnej? Mam wiatrak i nie mnie cmokną w cztery litery .
Dexter
3 lata temu
To jest sztuczne spowalnianie rozwoju OZE. Ciekawe czy to dlatego że przestarzała sieć energetyczna już nie wyrabia bo takie sytuacje już się zdarzają, czy jest inna przyczyna. Ale to co robią to strzał w kolano. Zamiast dać wolną rękę jeszcze z 10 lat bo musimy się sprężać to czeka nas raczej kolejne spowolnienie jeżeli zostanie niewiele firm. Do tego zakładanie paneli nie będzie już tak atrakcyjne.
robertino
3 lata temu
Naganiacze na panele dachowe dzwonią prawie codziennie, nie wiem skąd mają numer, ale wygląda to podobnie do sprzedawców cudownych kołder z włosów z d..y nosorożca po 8 tysi za sztukę, czy chińskich wyciskarek do soków po 2,5 tysia, które w tesco kosztują 199 zł. Polska stoi cwaniactwem i frajerstwem, brat brata obrobi z ostatniego grosza. Zastawialiście się kiedyś o co w tej całej fotowoltaice chodzi? Komplet części do 2,5 kw instalacji to jakieś 5-7 tysi. a koszt instalacji z montażem 15-20. Czyli ok. 10-15 tysi za 2 dniówki prostej pracy 2 ludzi. Trzeba coś dodawać? Znajdzie się budżet na reklamy, ściemnianie i trolowanie?
...
Następna strona