Trwa ładowanie...
bETKJaut
Notowania

Dopłata – Wszystkie wiadomości

Mój Prąd - koniec dopłat. "Rząd tego nie komunikuje, ale 3 tys. zł już nie będzie"
212
03.09.2021 14:00

ENERGIA
 / 
Mój Prąd - koniec dopłat. "Rząd tego nie komunikuje, ale 3 tys. zł już nie będzie"

Ważne zmiany w OZE. Pula dopłat w ramach programu Mój Prąd wyczerpana. - Pierwsza zmiana, która już się dzieje, to koniec dopłat w ramach programu Mój Prąd, bo one właściwie już się wyczerpały. To ważne, bo rząd tego nie komunikował, ale jeśli ktoś dzisiaj chce montować fotowoltaikę, to musi się liczyć z tym, że nie otrzyma 3 tys. zł dopłaty - powiedział w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Derski, wysokienapiecie.pl. - Druga zmiana, dopiero zapowiedziana, to zmiana sposobu rozliczania energii elektrycznej. Do tej pory można było korzystać z 80 proc. wytworzonej energii, bez żadnych opłat za dystrybucje. To był największy problem tego systemu, bo brakowało pieniędzy na utrzymanie sieci. Dziś osoby mające fotowoltaikę, nie składają się na utrzymanie sieci, a z tej sieci korzystają. Program był dobrym rozwiązaniem na początek. Być może politycy od razu powinni komunikować, że to program na start, by rozkręcić rynek fotowoltaiki w Polsce - dodał. Był też pytany, czy OZE przestanie się opłacać. - Nie. Okres zwrotu z instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym może się wydłużyć z 6-7 lat do 8-9 lat. To wciąż będzie opłacalna inwestycja, jeśli będziemy aktywnymi prosumentami, czyli jeśli zwrócimy uwagę na używanie tej energii w domu. Na przykład poprzez instalację pompy ciepła czy magazynu energii. Natomiast bardzo prosty system, dla kogoś, kto nie chce się w ogóle zajmować energetyką w swoim domu, już się skończył - odpowiedział.

Mój elektryk. Jest pierwszy tysiąc wniosków. Minister klimatu: Musimy rozruszać rynek
8
24.08.2021 18:31

KLIMAT
 / 
Mój elektryk. Jest pierwszy tysiąc wniosków. Minister klimatu: Musimy rozruszać rynek

Program "Mój elektryk" działa od miesiąca. Jest zainteresowanie? - Mamy już pół tysiąca wniosków. Przypomnijmy, że to te wnioski, które muszą być potwierdzone zamówieniem pojazdu u sprzedawcy. Co cieszy, to to, że mamy już pierwszą setkę wniosków, które zostały złożone z Kartą dużej rodziny, czyli z podwyższonym poziomem dofinansowania. Można uzyskać 27 tysięcy złotych. To dużo, biorąc pod uwagę, że ta kwota nie jest zróżnicowana w zależności od kwoty pojazdu, więc mamy elektryki, w których ta kwota robi już naprawdę dużą różnicę - powiedział w programie "Money. To się liczy" minister klimatu Michał Kurtyka. - Będę się spotykał z importerami i zachęcał ich, by zamówili więcej pojazdów. Musimy rozruszać ten rynek, jak rozruszaliśmy rynek fotowoltaiki - dodał.

Mieszkanie bez wkładu własnego. Jaki maksymalny limit ceny za metr, by się załapać?
24
21.08.2021 13:05

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Mieszkanie bez wkładu własnego. Jaki maksymalny limit ceny za metr, by się załapać?

Wiemy już na pewno, że pomoc państwa w zakupie lokum bez wkładu własnego będzie zależała od jego ceny. W przypadku niektórych miast, limity cenowe powinny być jednak bardzo wysokie.

"Mój Elektryk". Ponad 18 tys. zł dopłaty na zakup auta
3
14.07.2021 14:35

DOTACJA
 / 
"Mój Elektryk". Ponad 18 tys. zł dopłaty na zakup auta

Program "Mój Elektryk" to dopłaty do samochodów elektrycznych, już ruszyły zapisy. - 12 lipca ruszyliśmy z naborem, osoby fizyczne mogą uzyskać ponad 18 tys. zł bezzwrotnej dotacji na zakup pojazdu elektrycznego. Podnieśliśmy też maksymalną wartość kwoty, jaką można przeznaczyć na zakup pojazdu. Ponadto promujemy rodziny wielodzietne, bo te mogą dostać grubo ponad 20 tys. zł - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - Zainteresowanie jest, pojawiają się wnioski. Jest większe niż przy pierwszym naborze, bo i warunki są korzystniejsze. Rynek mocno się rozwinął, zwiększyła się dostępność tych pojazdów, dlatego poziom 225 tys. zł jest wystarczającym poziomem maksymalnej kwoty wydawanej przez potencjalnych beneficjentów - dodał.

Więcej pieniędzy na program "Mój Prąd"? "Pracujemy już nad tym"
4
14.07.2021 11:20

WIDEO
 / 
Więcej pieniędzy na program "Mój Prąd"? "Pracujemy już nad tym"

1 lipca ruszył kolejny nabór do programu "Mój Prąd". Zainteresowanie jest ogromne, więc pojawia się pytanie, czy jest szansa na większą pulę pieniędzy do rozdania? - Tak, jest taka szansa. Pracujemy już nad tym, aby na początku przyszłego roku uruchomić program "Mój Prąd 4.0". A w obecnym programie zachęcamy prosumentów do autokonsumpcji energii elektrycznej, którą produkują - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - Przy kolejnym naborze chcemy wskazywać na pewne elementy, które należy wykonać, aby energię zatrzymać w miejscu wytworzenia. W czwartej edycji na pewno będziemy chcieli dofinansowywać dodatkowe komponenty, na przykład ładowarki samochodów elektrycznych, magazyny ciepła i chłodu oraz inteligentne systemy zarządzania energią. Pracujemy też nad programem dotyczącym magazynów energii, rozmawiamy z branżą, aby te komponenty, które wprowadzimy, spełniały swoją rolę, by prosumenci dostali dofinansowanie również na te komponenty - dodał.

bETKJauv
Rewolucja w fotowoltaice. Koniec darmowego prądu?
111
30.06.2021 16:30

ENERGIA
 / 
Rewolucja w fotowoltaice. Koniec darmowego prądu?

Od 2022 roku ważne zmiany na rynku fotowoltaiki, rząd zmienia przepisy. To koniec ery darmowego prądu? - Patrząc co działo się na Zachodzie, stworzy się mały oligopol, czyli z tysiąca firm zostanie pięćdziesiąt czy trzydzieści, które profesjonalnie zajmują się tym rynkiem, przez co jakość usług będzie wyższa. Do mnie te zamiany przemawiają, one nie są złe, bo ceny energii rosną, więc okres zwrotu inwestycji w instalację się skraca. 3 tys. zł zachęty to nie jest kluczowy element dla osób, które decydują się na montaż fotowoltaiki. Obecnie dotacje do fotowoltaiki w ogóle nie są potrzebne - powiedział w programie "Money. To się liczy" Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy. - Obecnie w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Włoszech mamy boom na magazyny energii. Moim zdaniem, naszym celem społecznym jest to, by gonić Europę - dodał.

Dostałeś SMS-a o konieczności dopłaty? Uważaj! Urząd ostrzega
1
18.05.2021 19:06

OSZUSTWO
 / 
Dostałeś SMS-a o konieczności dopłaty? Uważaj! Urząd ostrzega

Dostawca prądu żąda SMS-em zapłaty należności i grozi odcięciem prądu? Firma kurierska SMS-em informuje, że konieczna jest dopłata do przesyłki? To może być SMS-hing, czyli oszustwo wykorzystujące wiadomości tekstowe wysyłane przez telefon.

Energetyczne ubóstwo Polaków. Jak rząd ich wesprze?
242
22.04.2021 17:19

ULGA
 / 
Energetyczne ubóstwo Polaków. Jak rząd ich wesprze?

Milion gospodarstw domowych zmaga się z ubóstwem energetycznym. Co z pomocą państwa? - Nasze oczy skierowane są na osoby, których nie stać, by pokryć wkład własny na termomodernizację. Przypomnę, że przy wyższym poziomie finansowania możemy uzyskać do 37 tys. zł na wykonanie tych zadań. Oczywiście pracujemy i rozmawiamy choćby z Bankiem Światowym, żeby wprowadzić jeszcze jakiś element, który pozwoli w większym stopniu sfinansować zadania termomodernizacyjne dla tych, których na to nie stać - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - Można skorzystać z kredytu z dotacją. Mamy zapewnienie z banków, że będzie on korzystny. Dotacja pójdzie na częściową spłatę kredytu, ale do tego banki będą miały gwarancję, że jeśli komuś pogorszy się sytuacja finansowa i nie będzie mógł go spłacać, będzie to pokrywane z Ekologicznego Funduszu Poręczeń i Gwarancji. Banki tym samym nie będą musiały tworzyć dodatkowych odpisów zabezpieczających te pożyczki, a to sprawi, że kredyt będzie tańszy i bardziej dostępny - dodał.

Producenci alarmują: fotowoltaika zdrożeje. Co dalej z programem "Mój Prąd"?
7
22.04.2021 17:01

CENA
 / 
Producenci alarmują: fotowoltaika zdrożeje. Co dalej z programem "Mój Prąd"?

W lipcu ma ruszyć trzecia edycja programu "Mój Prąd". Tymczasem producenci ogniw fotowoltaicznych alarmują, że zaczyna brakować surowca do produkcji paneli słonecznych. Co dalej ze wsparciem państwa? - Do lipca mamy jeszcze trochę czasu, dlatego nie komunikujemy jeszcze poziomu dofinansowania, bo ta sytuacja może się zmienić z miesiąca na miesiąc - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - Pewnie dopiero w ostatnim momencie przedstawimy ostateczne warunki, które teraz dyskutujemy jeszcze z ministerstwem środowiska. Przed samym uruchomieniem programu poinformujemy o poziomach dofinansowania. Chcemy, by były dodatkowe bonusy dla tych, którzy zdecydują się na więcej, niż tylko instalację fotowoltaiki - dodał.

bETKJauB
Program "Stop smog". Kto i na co może liczyć? W grze nawet 100 proc. dofinansowania
208
03.02.2021 14:05

DOTACJA
 / 
Program "Stop smog". Kto i na co może liczyć? W grze nawet 100 proc. dofinansowania

Dopłaty na wymianę pieców w ramach programu "Stop smog", kto i ile może dostać pieniędzy? - Program jest dedykowany tym, których nie stać na zapewnienie wkładu własnego przy inwestycjach realizowanych m.in. w ramach "Czystego powietrza". Jesteśmy w trakcie przejmowania tego instrumentu, który pozwala do 100 proc. sfinansować koszty wymiany pieca. Tutaj jednak wniosków nie składają bezpośrednio beneficjenci, a gminy, które podpisują z nami stosowne porozumienia - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Mirowski, wiceprezes NFOŚiGW. - Mowa nie tylko o wymianie źródeł ciepła, ale również innych prac związanych z termomodernizacją. My dajemy 70 proc., gmina dokłada 30 proc. i finansujemy w 100 proc. inwestycje dla najbardziej potrzebujących - dodał.

Bon turystyczny. Trwają ostatnie prace. ZUS podał szczegóły
59
21.07.2020 14:47

WAKACJE
 / 
Bon turystyczny. Trwają ostatnie prace. ZUS podał szczegóły

Bon turystyczny coraz bliżej. Ministerstwo rodziny oraz ZUS zdradzają szczegóły dotyczące nowego świadczenia. Wiadomo, do kiedy bon będzie obowiązywał oraz co trzeba zrobić, by go dostać.

Ruszają dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych
13
23.06.2020 7:54

DOTACJA
 / 
Ruszają dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych

18750 złotych - tyle wyniesie maksymalnie dopłata Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) do zakupu samochodu elektrycznego w programie "Zielony samochód". Wnioski Fundusz przyjmuje od piątku za pośrednictwem strony internetowej.

Bon turystyczny zmienia się w 500 zł na dziecko. Zapowiedź prezydenta Dudy
2.3K
06.06.2020 12:28

WYBORY 2020
 / 
Bon turystyczny zmienia się w 500 zł na dziecko. Zapowiedź prezydenta Dudy

- Branża turystyczna znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Kto wie, może jest w najtrudniejszej sytuacji. Bon turystyczny będzie emitowany jak 500+. To będzie 500 zł, które trafi do polskich rodzin na każde dziecko, na potrzeby wypoczynku turystycznego - powiedział prezydent Andrzej Duda.

bETKJauC
Świadczenie postojowe. Chaos z wnioskami, problem ma nawet ZUS
42
08.05.2020 12:57

KORONAWIRUS
 / 
Świadczenie postojowe. Chaos z wnioskami, problem ma nawet ZUS

Nowelizacja tarczy antykryzysowej to wydłużenie wypłaty świadczeń postojowych do 3 miesięcy. Problem w tym, że trzeba wykazać, że sytuacja nie poprawiła się w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Kruczek prawny, z którym nie radzi sobie nawet ZUS.

PPK. Marczuk: "Część osób może nie dostać dopłaty rocznej"
8
24.09.2019 12:46

EMERYTURA
 / 
PPK. Marczuk: "Część osób może nie dostać dopłaty rocznej"

- 250 złotych opłaty powitalnej dostanie każdy. Natomiast może tak być, że część osób nie dostanie dopłaty rocznej, jeżeli firma w ostatniej chwili podpisze umowy i składka pójdzie tylko za grudzień - powiedział w programie "Money. To się liczy" Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Jak podkreślił, 240 zł dopłaty rocznej będzie przysługiwała osobom, które wpłaciły ponad 400 zł do PPK.

"Money. To się liczy". 5000+: rząd dorzuci do drożejącego prądu
5
25.07.2019 8:53

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". 5000+: rząd dorzuci do drożejącego prądu

Dziś w "Money. To się liczy" analizujemy najnowszy program dopłat do instalacji fotowoltaicznych"Mój prąd". Gościem będzie Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci. W drugiej części o skutki projektowanej ustawy o marnowaniu żywności mówi Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu. Zapraszamy od 9.15.

240 złotych co roku na konto. Nikt tak nie "zapłaci" za oszczędzanie jak PPK
13
01.01.2019 15:01

PPK
 / 
240 złotych co roku na konto. Nikt tak nie "zapłaci" za oszczędzanie jak PPK

Jak i kiedy pracujący Polacy dołączą do Pracowniczych Planów Kapitałowych? Kto będzie zarządzał naszymi pieniędzmi? Ile na tym zyskamy? I kiedy pieniądze z PPK można będzie wypłacić. Poznaliśmy kluczowe informacje

Topnieją szanse na dopłaty w Rodzinie na swoim. Sprawdź
13.12.2012 13:56

RODZINA NA SWOIM
 / 
Topnieją szanse na dopłaty w Rodzinie na swoim. Sprawdź

W kilku miastach wybór ofert jest bardzo duży. Są takie rejony, gdzie znalezienie mieszkania spełniającego kryteria jest niemożliwe.