Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ważne zmiany w OZE. Pula dopłat w ramach programu Mój Prąd wyczerpana. - Pierwsza zmiana, która już się dzieje, to koniec dopłat w ramach programu Mój Prąd, bo one właściwie już się wyczerpały. To ważne, bo rząd tego nie komunikował, ale jeśli ktoś dzisiaj chce montować fotowoltaikę, to musi się liczyć z tym, że nie otrzyma 3 tys. zł dopłaty - powiedział w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Derski, wysokienapiecie.pl. - Druga zmiana, dopiero zapowiedziana, to zmiana sposobu rozliczania energii elektrycznej. Do tej pory można było korzystać z 80 proc. wytworzonej energii, bez żadnych opłat za dystrybucje. To był największy problem tego systemu, bo brakowało pieniędzy na utrzymanie sieci. Dziś osoby mające fotowoltaikę, nie składają się na utrzymanie sieci, a z tej sieci korzystają. Program był dobrym rozwiązaniem na początek. Być może politycy od razu powinni komunikować, że to program na start, by rozkręcić rynek fotowoltaiki w Polsce - dodał. Był...

rozwiń
energia
energetyka
103
Podziel się:
KOMENTARZE
(103)
Rozgoryczony
2 lata temu
Moim zdaniem cały ten program Mój Prąd to jedna wielka ściema. Czekam na wypłatę z programu prawie już rok i nic się nie zapowiada na to że ją otrzymam. Więc po co uruchomiano kolejne tury składania wniosków skoro nie rozliczono jeszcze wcześniejszych? Z założenie chyba III nabór był już z góry przegrany skoro wiedzieli że z II jeszcze nie wypłacili wszystkich dotacji. Naprawdę szkoda słów. I kto to mówi że nie dokładamy się do utrzymania sieci. Z każdej możliwej strony pieniądze są nam odbierane, czy poprzez pozbawiania dotacji czy też poprzez nakładanie na nas opłat.
lolek
2 lata temu
co to za bzdura ze osoby sie nie dokladaja? 1. sa oplaty stale za przesyl i utrzymanie energii. 2. 20 % energii elektrownia zabiera i sprzedaje za normalne pieniadze...
Piootr
2 lata temu
Ja nie wierzę pan Premier zapewniał że kasa jest i niezabraknie.
Programer
2 lata temu
Z robotem się fajnie rozmawia, gdy odtworzysz mu jego własne słowa to głupieje i następuje przełączenie do konsultanta, a konsultant zaczyna gadać z własnym robotem i tez głupieje.
Magazyn energ...
2 lata temu
...czyli akumulatory! Jaki jest ich koszt i jak długo będą sprawne? Jak sobie wyobrażacie naładowanie akumulatora w lipcu i wykorzystanie go w grudniu?!
...
Następna strona