Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rolls-Royce zwolni 9 tys. pracowników przez trudną sytuację na rynku lotów pasażerskich

Rolls-Royce zwolni co piątego pracownika. Wkrótce wypowiedzenie dostanie 9 tys. osób. Firma kojarzona jest z luksusowymi autami, ale produkuje też silniki do dużych samolotów pasażerskich i spodziewa się, że jeszcze przez długi czas sytuacja na rynku lotniczym nie będzie sprzyjająca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Samoloty są uziemione, więc nie ma też zapotrzebowania na nowe części

- Nie odpowiadamy za ten kryzys, ale musimy się z nim zmierzyć – powiedział Warren East, jest dyrektor generalny Rolls-Royce Holdings.
Firma zatrudnia 52 tys. pracowników na całym świecie. W rozmowie z BBC East przyznał, że nie ustalono jeszcze, w których zakładach będą cięcia kadrowe, ale prawdopodobnie forma pożegna się w pierwszej kolejności z częścią pracowników z siedziby w angielskim Derby.

- 2/3 naszych pracowników związanych z produkcja silników do samolotów cywilnych pracuje w Anglii, więc najprawdopodobniej oni jako pierwsi odczują konsekwencje tej sytuacji – powiedział East.

Związki zawodowe są przeciwne cięciom i nazywają je "godnym pogardy oportunizmem".

Obowiązkowe maseczki to jeszcze nic. Przewoźnicy wprowadzają wiele obostrzeń dla pasażerów
LOT i Ryanair wznawiają loty. Tak teraz będzie wyglądać podróżowanie

Obejrzyj: Puste lotniska. Koronawirus sieje spustoszenie w branży turystycznej

- Firma przyjęła publiczne pieniądze na ratowanie miejsc pracy – zauważył Steve Turner, sekretarz generalny działającego przy Rolls-Royce związku zawodowego. – Brytjscy podatnicy zasługują na bardziej odpowiedzialne zachowanie w trudnych czasach. Apelujemy do Rolls-Royca, by odstąpiła od planów cięć.

Firma broni się mówiąc, że wpływ pandemii na sytuacje w lotnictwie jest "bezprecedensowy" i trzeba zakładać, że powrót do sytuacji w lotnictwie cywilnym sprzed pandemii zajmie kilka lat i wtym czasie należy się spodziewać mniejszej liczby zamówień.

Rolls-Royce dostarcza silniki do dużych samolotów pasażerskich, takich jak Boeing 787 czy Airbus A350. Produkcja lotnicza odpowiada za ponad połowę rocznych przychodów koncernu, które w zeszłym roku wyniosły ok. 15 mld funtów.

Zwolnienia w Ryanairze. 250 osób straci pracę
Ryanair zwalnia, również w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rolls-royce, koronawirus kryzys, samoloty, zwolnienia, praca, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-05-2020

TEODOR CNiech zwalniajom wszystkich i sami sie wezmom do pracy leniuchy jedne.ludzie powinni sie zmowic i zrobic sobie wolne ferje,przez cale lato

20-05-2020

RyśRolls Royce od silników lotniczych to inna firma - inny kapitał od Rolls Royce Motor Cars produkującego luksusowe auta !!! Dziennikarze i redaktorzy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)