Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ryanair zwalnia, również w Polsce

4
Podziel się:

Pracownicy polskiego, irlandzkiego, angielskiego i hiszpańskiego oddziału Ryanaira muszą liczyć się ze stratą pracy. Firma zamierza zwolnić 250 osób.

Zwolnienia w Ryanairze. 250 osób straci pracę
Zwolnienia w Ryanairze. 250 osób straci pracę (Getty Images)
bEJDfXNh

Największa tania linia lotnicza w Europie redukuje 250 miejsc pracy w biurach w Dublinie, Londynie, Madrycie i Wrocławiu - czytamy w "Pulsie Biznesu". Przewoźnik nie przedłuży umów z osobami, które są na okresie próbnym czy kontrakcie terminowym. Zwolnienia to efekt znacznego ograniczenia ruchu lotniczego.

Część pracowników miała zrezygnować sama, innym wręczono wypowiedzenia i nie wrócą do pracy 1 czerwca, gdy biura zostaną ponownie otwarte. Wrocławskie Laboratorium Podróży Travel Labs działa od 4 lat, obecnie zatrudnia 250 osób (nie wszystkie stracą pracę, redukcja 250 miejsc dotyczy wszystkich wyżej wspomnianych lokalizacji).

Ryanair prognozuje, że w tym roku przewiezie mniej niż 100 mln pasażerów, co oznacza spadek o ponad 35 proc. w porównaniu do pierwotnego planu. Jak podaje "PB", spółka prowadzi rozmowy ze związkami zawodowymi pilotów i załóg pokładowych w Europie, bo chce zwolnić 3 tys. osób i zredukować pensje o 20 proc.

bEJDfXNj

Przewoźnik tłumaczy, że w trudnym czasie musi podjąć nierówną walkę z narodowymi europejskimi liniami lotniczymi, które otrzymały łącznie ponad 30 mld euro dotacji rządowych.

Zobacz także: Obejrzyj: Protest w Warszawie. "Chodzi o wypłatę odszkodowań"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEJDfXNp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJDfXNK
KOMENTARZE
(4)
Głową rodziny
rok temu
Pracuje w branży lotniczej, kredyty na głowie, rodzina. W pracy udaję kwiatek żeby nie zucać się w oczy i nie trafić do zwolnienia. Zapowiedziano że prace może stracić 2500 pracowników, tak 2500. Zastanawiam się jak ja w domu rodzinie powiem że zostałem zwolniony
Mariusz72
rok temu
U nas LOT zarobil na transporcie koronowirusa do Polski.
fmsf
rok temu
Może by się dziennikarze zainteresowali tym, że Ryanair od marca nie oddaje ludziom pieniędzy za odwołane loty. A nie ciągle publikujecie informacje, jak to Ryanaireowi ciężko!!!
bEJDfXNL
Won
rok temu
Mniej smoły spadnie na nas