Notowania

rolnicy
27.03.2019 16:12

Rolnicy zapowiadają kolejny protest w Warszawie. Tym razem postarają się o zezwolenie

3 kwietnia rolnicy z AGROUnii po raz drugi chcą zablokować stołeczne Rondo Zawiszy. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, chodzi o to, by jak najbardziej sparaliżować ruch w mieście. Będą walczyć o większe poszanowanie gospodarstw rodzinnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Zdjęcie z marcowego protestu rolników w Warszawie (Fot: Bolesław Breczko)

"Nie pozwolimy na to, żeby gospodarstwa rodzinne upadały w ciszy. Do Warszawy przywieziemy dziesiątki syren strażackich. Tymi syrenami będziemy wyć tutaj cały dzień. Cała Warszawa usłyszy ten głos rozpaczy polskiego rolnika" – tak zaczyna się filmik promujący zbliżający się strajk rolników zrzeszonych w AGROUnii.

Jej lider Michał Kołodziejczak zapowiada protest rolników na środę 3 kwietnia na Rondzie Zawiszy w Warszawie. W tym samym miejscu odbyła się już jedna manifestacja, która skutecznie sparaliżowała część ruchu w Warszawie 13 marca. Odbyła się ona bez wymaganej zgody i zaskoczyła wszystkich, którzy mieli nadzieję spokojnie poruszać się po Warszawie. Przypomnijmy, że Policja poszukuje uczestników manifestacji, w trakcie której doszło m.in. do palenia opon i rozrzucenia na ulicach obornika i jabłek.

Zobacz: Protest rolników. Lider AGROunii broni kontrowersyjnej akcji

- Pokazanie naszych twarzy jako przestępców i chuliganów jest dla nas bardzo szkodliwe – skomentował w najnowszym filmiku Kołodziejczak.

Czego domagają się rolnicy zrzeszeni w AGROUnii?

- Dziś polscy producenci są odcięci od rynków zbytu. W konsekwencji mieszkańcy polskich miast nie będą mogli kupować polskich produktów, bo nasza zdrowa, polska żywność zostanie wyeliminowana poprzez zabicie polskich gospodarstw. Już niedługo będziemy jedli tylko to, co przywiozą do nas Biedronka i Kaufland (…) Jesteśmy kolonią i śmietniskiem Europy. Musimy się temu przeciwstawić – apeluje lider organizacji rolniczej.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

Tagi: rolnicy, manifestacja, agrounia, michał kołodziejczak, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-03-2019

NEMOStań wieśniaku na środku ronda załóż żółtą kamizelke jak będę jechał żeby bylo ciebie widać hamulcy nie będę używał

27-03-2019

greg bcTo bylo absolutnie do przewidzenia ze predzej czy pozniej wszystko to co pis nakrecil 4 lata temu aby dorwac sie do wladzy , wroci do nich w postaci … Czytaj całość

27-03-2019

dspala gumofilcow

Rozwiń komentarze (97)