Notowania

Rosja ma broń, która może rozwijać prędkość 27 razy większą od prędkości dźwięku

Głowica bojowa rosyjskiego hipersonicznego strategicznego kompleksu rakietowego Awangard jest w stanie rozwijać prędkość 27 machów, czyli 27 razy większą od prędkości dźwięku - oświadczył wicepremier Rosji Jurij Borisow.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rosja pochwaliła się superszybkimi głowicami bojowymi (Fot: AFP/Mikhail Klimentyev)

- Ostatnie próby dowiodły, że osiągnęła prędkość bliską 30 machom. Przy 27 machach nabrała prędkości. Praktycznie przy takich prędkościach żadna antyrakieta nie może jej zestrzelić - powiedział wicepremier w telewizji Rossija-24. Informuje o tym PAP.

Borisow wyjaśnił, że zasadnicza odmienność kompleksu Awangard polega na tym, że nie da się przewidzieć, gdzie w danym momencie głowica bojowa będzie się znajdować.

- Może zmieniać kierunek, jak i nachylenie, to jej zasadnicza odrębność. Obrona antyrakietowa zostaje praktycznie sprowadzona do zera. Bardzo trudno jest wykryć taką głowicę, a tym bardziej zniszczyć ją - zaznaczył wicepremier.

Awangard to strategiczny kompleks rakietowy z międzykontynentalną rakietą balistyczną, wyposażony w szybującą hiperdźwiękową skrzydlatą głowicę bojową. Według źródeł jawnych głowicę opracowali specjaliści z zakładów rakietowych w mieście Reutow w obwodzie moskiewskim pod kierownictwem głównego konstruktora Pawła Sudiukowa.

Świdnik oferuje śmigłowce dla marynarki. "Życzymy MON konsekwencji w podejmowaniu decyzji"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-12-2018

irekw cuda wierzycie ?

27-12-2018

xxxxxkit dla lemingow

27-12-2018

alexTak jak robot???- propaganda !!!!

Rozwiń komentarze (485)