Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

RPP abdykowała? Prof. Hausner w mocnych słowach o Glapińskim

- Jeśli mamy inflację rzędu 5 proc., a średnio w UE mamy 2 proc., to znaczy, że NBP z tego punktu widzenia nie wypełnia swojej roli - mówił w programie "Newsroom WP" prof. Jerzy Hausner, były wicepremier, minister gospodarki i członek RPP. - Nie wiem, co robi pan prezes, miał okres wzmożonej aktywności w mediach, obecnie zniknął całkowicie z ekranów. Sposób komunikowania się od czasów, kiedy ja byłem członkiem RPP, zmienił się diametralnie na niekorzyść dostarczania rzetelnej informacji opinii publicznej. Działanie NBP jest niezgodne ze zobowiązaniami ustawowymi. Prezes także nie wypełnia swojej ustawowej roli. W pewnym sensie RPP od dłuższego czasu abdykowała z wypełniania swojej roli - przekonywał ekonomista.

KOMENTARZE
(51)
jacku
2 lata temu
Wysokiej klasy specjalista, jak był ministrem to bezrobocie wynosiło tylko 21 %
Glapinski
2 lata temu
Metoda na wnuczka, na policjanta i METODA NA GLAPIŃSKIEGI. TAK SIE TERAZ OKRADA POLAKÓW Z PIENIEDZY. Oligarchowie nieruchomosci z PIS tylko sie cieszą. Kaczyński, odejdz już i przestańniszczyć ten kraj!
lol
2 lata temu
inflacja to zwykły podatek
Gall
2 lata temu
towarzysz sekretarz hausner to dopiero jest fachowiec od ekonomii - tak jak belka , kołodko , czy balcerowicz byli wyznawcami ekonomii politycznej marksizmu i leninizmu - tacy to z nich eksperci ale na pewno w " nowej " Polsce biedy nie klepią - mimo ,że powinni
3377
2 lata temu
To wszystko wina nas zwykłych konsumentów. Pięknie się wypowiadamy co powinno być żeby było lepiej ale jak przychodzi podjąć decyzję to robimy na odwrót!!
...
Następna strona