Trwa ładowanie...
bErxPSDF

Notowania

Przejdź na

Rząd chce nacjonalizować biznes? Prezes PFR odpowiada

- Rząd przygotował szeroki zakres form finansowania. Od instrumentów dłużne po kapitałowe - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Jednym z elementów PFR to wsparcie kapitałowe. Borys był pytany, czy nie boi się zarzutu "nacjonalizacji" przemysłu. - Większość mechanizmów to instrumenty dłużne, więc takiego zagrożenia nie widzę - mówi. Podkreśla jednocześnie, że nawet w przypadku obejmowania części udziałów w firmach, PFR będzie chciał wyznaczyć "ścieżkę wyjścia" w ciągu 2-3 lat. - Będziemy zobowiązywali takie firmy do debiutu na giełdzie w tym czasie - mówi Borys. Ewentualnie PFR da możliwość odkupienia swoich udziałów. Jako przykład podaje Niemcy i pomoc dla Lufthansy, gdzie również rząd tymczasowo objął około 20 proc. akcji lotniczego giganta.

0
0
26
Podziel się
Komentarze (26)
zobacz więcej komentarzy (26)
bErxPSDR
KOMENTARZE
(26)
biznes
rok temu
Tyle , że Niemcy efektywnie pomogą Lufthansie , a tu będzie jak z Janowem Podlaskim . cyt. "Będziemy zobowiązywali takie firmy do debiutu na giełdzie w tym czasie " . Na tej upadającej giełdzie nikt nie chce debiutować , bo to tylko strata dla akcjonariuszy .
WKUTY
rok temu
A może wolicie komentarz rządu typu " Przedsiębiorcy, trzeba się było ubezpieczać ? ". Co to za przedsiębiorca, co nie przewiduje kryzysów, nie ma alternatywnych sposobów trzymania majątku, lub planów awaryjnych ? Popieram PFR. Mało tego, uważam, że trzeba uspołecznić wykupiona za dług, część firm i oddać ją ich pracownikom. Potem, czyli po 3-4 latach, już teraz udziałowcy ( a nie niewolnicy ) firmy, mogą się dogadywać, czy chcą sprzedać udziały ( akcje ) na giełdzie, czy też odsprzedać swojemu szefowi. TO KARA ZA BRAK WYOBRAŹNI, ALE BARDZO NIEWIELKA, bo firma mogłaby bez pomocy państwa po prostu zbankrutować. TO BYŁ KRYZYS EKONOMICZNY, jakbyście nie wiedzieli, szanowni przedsiębiorcy :(((((((
gin
rok temu
niczego nie wypracowali nieudolstwo i złodziejstwo pisowców przekroczyło wszystkie granice więc komu co zabrać
bErxPSEj
90889080909
rok temu
i po to były te pożyczki z PFR, ci co wzięli będa teraz szantażowani przez PIS - bedzie szukanie haczyków itd by tylko przejąc firmę !!! Jedynie firmy zachodnie nie brały tego szajsu bo wiedziały co zrobi PIS i kaczy !!!
Znacjonalizow...
rok temu
Wszystkie spółki skarbu państwa brak wyników pensja prezesa i zarządu najniższa krajowa
...
Następna strona