Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd dołoży pieniędzy na budowę dróg. Premier: "wydamy łącznie 21 mld zł"

21 mld zł. Ta suma zasili budżet Programu Budowy Dróg Krajowych. Część przetargów zostanie rozpisana jeszcze w tym roku, a wszystkie prace mają zakończyć się najpóźniej w 2025 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)

Transport drogami krajowymi powinien być łatwiejszy. Z takiego założenia wyszli ministrowie, którzy przyjęli we wtorek uchwałę w sprawie zwiększenia budżetu Programu Budowy Dróg Krajowych. Łącznie na inwestycje przeznaczonych zostanie 21 mld zł.

- Dziurawy budżet, jaki odziedziczyliśmy, wymagał wielkiego uszczelnienia. Dzięki niemu mamy te środki na różne drogi, w różnych miejscach, a nasze inwestycje będziemy kontynuować w kolejnych latach - mówił podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki.

(KPRM)
(Fot: KPRM)

O jakie trasy chodzi? M.in. budowę kolejnych odcinków drogi S6: Lębork-Bożepole Wielkie, Słupsk-Lębork, Koszalin-Sławno-Słupsk oraz obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej.

Obejrzyj: Przekop Mierzei Wiślanej. "Rosji nie chodzi o żadną ekologię, ale o przyszłość"

"Łącznie będzie to blisko dodatkowych 150 kilometrów trasy, która będzie w całości sfinansowana ze środków budżetu państwa. Krajowy Fundusz Drogowy przeznaczy dodatkowo około 9 mld zł" - napisano w komunikacie Rady Ministrów.

Przetargi na całość inwestycji trasy S6 mają być ogłoszone jeszcze w tym roku. Najszybciej na Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej - jeszcze w te wakacje. Drogi będą oddawane etapami. Wszystkie prace zakończą się najpóźniej w 2025 r.

Obecnie inwestycja budowy drogi S6 jest już realizowana na odcinkach Bożepole Wielkie - Luzino, Luzino- Szemud oraz Szemud-Gdynia Wielki Kack. Zakończenie wykonywania robót na aktualnych odcinkach jest planowane zależnie od odcinka od lipca do października 2021 roku.

S6 to droga ekspresowa wzdłuż Bałtyku i obwodnica Trójmiasta. Zwiększy ona spójność sieci dróg krajowych, a przede wszystkim ułatwi komunikację zarówno mieszkańcom, jak i turystom. S6 jest najważniejszą trasą drogową Pomorza.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi w polsce, budowa dróg, premier, rząd, inwestycje, infrastruktura
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-06-2020

Grega ten caly czas - zrobimy, pomezemy, utworzymy, zbudujemy... a po paru latach zonk - nic nie zrobione... gdzie lotnisko, gdzie samochody elektryczne, … Czytaj całość

16-06-2020

dziadek...i zbudujemy Wam most. - Ale my nie mamy rzeki. - To i rzekę Wam wybudujemy

16-06-2020

JAROSŁAWświęty Mateuszu Ewangelisto ale kto tobie jeszcze wierzy w to co mówisz już tak nakłamałeś że gdyby to była prawda to nic nie da

Rozwiń komentarze (1034)