Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rządowe limuzyny. Rocznie na ich utrzymanie płyną miliony złotych z budżetu

123
Podziel się

Na ujawnienie danych o kosztach utrzymania rządowych limuzyn zdecydowało się dziewięć z dwudziestu resortów gabinetu Mateusza Morawieckiego. Z przedstawionych informacji wynika, że z budżetu na utrzymanie floty tych ministerstw płynie rocznie niecałe 3 mln zł.

Z ujawnionych danych wynika, że najwięcej kosztuje utrzymanie floty resortu kierowanego przez Jana Krzysztofa Ardanowskiego.
Z ujawnionych danych wynika, że najwięcej kosztuje utrzymanie floty resortu kierowanego przez Jana Krzysztofa Ardanowskiego. (East News, Jan Bielecki/East News)
bDYcJNaZ

Ok. 2,75 mln zł kosztuje utrzymanie ponad 140 pojazdów dziewięciu ministerstw - podaje "Fakt". Średnio utrzymanie jednego pojazdu kosztuje ok. 300 tys. złotych.

Dziennik uzyskał dane o kosztach utrzymania rządowych limuzyn z odpowiedzi resortów na interpelację poselską posłanki Koalicji Obywatelskiej Izabeli Leszczyny.

Jednak odpowiedziało na nią, jak na razie, zaledwie dziewięć z dwudziestu ministerstw. Dlatego też rzeczywista kwota utrzymania rządowych pojazdów może być znacznie wyższa.

bDYcJNbb
Zobacz także: Zobacz też: Kryzys w transporcie jest widoczny od 2019 r. Wymiana towarów spadała o 30 proc.

Najwięcej z tego tytułu pobiera resort rolnictwa, bo aż ok. 857 tys. zł. Ministerstwo to może też pochwalić się największą flotą, ponieważ posiada 29 limuzyn.

bDYcJNbh

O cztery samochody mniej ma ministerstwo finansów. Na ich utrzymanie z budżetu płynie rocznie ok. 769 tys. zł.

Podium pod względem wielkości floty zamyka ministerstwo funduszy, które posiada 24 limuzyny. Co ciekawe, ich utrzymanie kosztuje jednak znacznie mniej, bo ok. 109 tys. zł. Na utrzymanie swoich pojazdów więcej wydaje np. ministerstwo nauki, którego 6 aut kosztuje ok. 254 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYcJNbC
KOMENTARZE
(123)
Lukier
rok temu
Cóż na to matematyka? 140 limuzyn, średni koszt utrzymania jednej to 300 tys złotych, razem to 2,75 mln złotych? Coś tu nie tak!
Tymianek
rok temu
A najmniej zabawne, że zatroskana Pani leszczyna gdy tylko wskoczyłaby na ministerialny stołek bez oporów i z rozkoszą rozplynelaby się w rządowych wiktualach. Przyzwoitość, prawosc to nie są dominujące cechy (polskich?) polityków.
RoboAutizmo
rok temu
Nie no wiadomo fura musi być, a gdzie Sasin ten specjalista najwyższych lotów, odniesie się jakoś do notowań PGE na giełdzie z dnia dzisiejszego?
bDYcJNbD
Patologia i ...
rok temu
Maseczek brak. Respiratorów brak. Kombinezonów brak . A to dopiero 31 osób!! A Dudopis daje 2 mld PLN na TVPropagandę a ludźmi się nie przejmuje - jedyne co go interesuje to żeby wygra wybory.
walek
rok temu
Przecież produkujemy "polskie" samochody w niemieckich czy włoskich ubraniach to mogliby się do nich przesiąść. A każdy chce jeździć w wypasionej limuzynie !
...
Następna strona