Notowania

Składowisko odpadów do zamknięcia. Mieszkańcy odetchną z ulgą

Prezydent Bytomia wydał decyzję o zamknięciu składowiska uciążliwych odpadów w dzielnicy Bobrek. W ostatnich miesiącach zapadło już 30 podobnych decyzji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Samorządowcy podkreślają, że w ostatnich miesiącach zapadło aż 30 podobnych decyzji, z czego 25 jest prawomocnych (zdjęcie ilustracyjne) (Fot: Andrzej Grygiel)

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, decyzja prezydenta Mariusza Wołosza jest już prawomocna. Chodzi o składowisko przy ul. Pasteura w dzielnicy Bobrek. Zezwolenie na przetwarzanie śmieci w tym miejscu zostało właśnie wygaszone.

- Nie jest prawdą to, co mówili nasi poprzednicy - że jest to niemożliwe, że przepisy na to nie pozwalają, że konieczne są zmiany ustawowe - mówił podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Samorządowcy podkreślają, że w ostatnich miesiącach zapadło aż 30 podobnych decyzji, z czego 25 jest prawomocnych. Na proceder skarżyli się mieszkańcy okolicznych osiedli.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Na terenie składowiska przy ul. Pasteura mają być teraz przeprowadzane szczegółowe analizy. Według pobieżnych szacunków jest tam kilkaset ton śmieci niewiadomego pochodzenia. Usuwanie ich przez właściciela terenu zajmie kilka lat.

Działania GIOŚ przyspieszyły po serii głośnych podpaleń składowisk śmieci.
Nielegalne odpady wracają z Polski do Wielkiej Brytanii. Już 1,4 tys. ton

Prezydent przyznawał, że przed władzami miasta wciąz jeszcze bardzo wiele pracy. Bo choć decyzje dotyczą w większości legalnie działających firm, to trafiają się również nielegalne składowiska.

Przy pożarze składowiska ze Zgierza życiem i zdrowiem ryzykowało 250 strażaków.
Polska płonącym śmietnikiem Europy. Odpady z bogatych krajów UE napływają coraz szerszym strumieniem

- Jest kilkanaście takich miejsc, z którymi walczymy, i doprowadzimy do tego, że tamte decyzje zostaną cofnięte. To są te firmy, które działają nieuczciwie i mają jeden cel - zaśmiecać nasze miasto - oświadczył wiceprezydent miasta Waldemar Gawron.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bytom, bobrek, odpady, środowisko, śmieci, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-07-2019

WojtusiaMieszkańcy Bytomia powinni wystawić rachunek wszystkim , którzy kiedykolwiek rządzili naszym krajem . Rabunkowa gospodarka węglem, zniszczone … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)