Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Słabe zarobki dobijają Polaków. Wielu ma problem z utrzymaniem się

Nic tak nie frustruje Polaków jak niskie zarobki – takie wnioski płyną z badania „Nastawienie do finansów”, przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Kiepskie zarobki częściej przygnębiają kobiety niż mężczyzn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Z badań wynika, że najwięcej problemów z zaakceptowaniem wysokości zarobków mają mieszkańcy woj. lubelskiego. (Fot: WOJTEK LASKI)

Wynagrodzenia najczęściej frustrują 18-24-latków, a w dalszej kolejności osoby w wieku 25-34 i 45-54. Jest to powód do zmartwień dla niemal połowy z nich. Rzadziej z powodu zarobków martwią się 35-44-latkowie.

Pensja przestaje mieć tak duże znaczenie dopiero po 54 roku życia. Z wiekiem rośnie „niezadowolenie z powodu słabego zdrowia i wydatków na leki”. Nierówność płac sprawia, że częściej sfrustrowane czują się kobiety (43 proc. niż mężczyźni (37 proc.).

Z badań wynika także, że najwięcej problemów z zaakceptowaniem wysokości zarobków mają mieszkańcy woj. lubelskiego. Także mieszkańcy Podkarpacia, Wielkopolski, Pomorza, Warmii i Mazur oceniają swoją pensję gorzej niż wynosi średnia dla kraju.

Zobacz także: Na co stać Kowalskiego?

Najmniej powodów do narzekań mają z kolei mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego i mazowieckiego – wskazało BIG.

Niskie pensje sprawiają, że wielu Polakom ciężko jest się utrzymać. Z danych BIG InfoMonitor oraz BIK wynika, że niemal połowa osób z opóźnionymi płatnościami rat kredytów (na min. 200 zł, przeterminowanymi o 30 dni) i bieżących rachunków ma zaległości nieprzekraczające 5 tys. zł.

Na liście frustracji, za niskimi zarobkami (40 proc.) wymieniane jest zbyt słabe zdrowie (23 proc.) wydatki na leki i leczenie (22 proc.) oraz wygląd (11 proc.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pensje, wynagrodzenia w polsce, praca, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-02-2019

miłego dniaa obecnie zarobki są dużo lepsze, niż za rządów złodziei "nimapinindzy"

19-02-2019

KoloA to nie jest już tak dobrze jak zachwala morawiecki i reszta pisu?

19-02-2019

MarcelJa zarabiam 1600zł i jakoś muszę żyć z 4 osobową rodziną

Rozwiń komentarze (157)