Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Julia Grzesiek,SAS
|

Słynna inwestorka i milionerka mówi, jak odnieść sukces wbrew przeciwnościom. Pięć rad Barbary Corcoran

15
Podziel się:

Barbara Corcoran to amerykańska milionerka, znana szerokiej publiczności głównie jako inwestorka w programie telewizyjnym NBC "Shark Tank". Jest uznawana za ikonę przedsiębiorczości i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem oraz rozległą wiedzą na temat tego, jak osiągnąć sukces.

Słynna inwestorka i milionerka mówi, jak odnieść sukces wbrew przeciwnościom. Pięć rad Barbary Corcoran
Kradnij genialne pomysły - radzi Barbara Corcoran. Inwestorka przyznaje, że innowacje, które wprowadzała w swojej firmie, podpatrzyła gdzieś indziej (Getty Images, JC Olivera)

Barbara Corcoran nie miała łatwego startu. Urodziła się w 1949 r. jako druga z dziesięciorga rodzeństwa. Jej matka zajmowała się domem, a ojciec często zmieniał pracę. W szkole Corcoran nie była prymuską. Po latach zresztą okazało się, że ma dysleksję.

Przyszła multimilionerka i osobowość telewizyjna, zanim skończyła 23 lata, zmieniała pracę 20 razy. Swój pierwszy biznes związany z nieruchomościami otworzyła, nie mając żadnego doświadczenia, wraz ze swoim ówczesnym chłopakiem. Tuż przedtem pracowała jako kelnerka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czy trudne momenty życiowe mogą być motorem napędowym kariery?

Druga firma amerykańskiej bizneswoman, Corcoran Group, jedna z największych agencji nieruchomości w Nowym Jorku, została sprzedana w 2001 roku za kwotę 66 mln dol. Obecnie 73-letnia Barbara Corcoran - jak czytamy w serwisie inc.com - zajmuje się rozwojem swojej marki osobistej, doradza firmom, w które zainwestowała, a także prowadzi podcast "Business Unusual".

Serwis inc.com zebrał i opisał siedem rad, których udziela Barbara Corcoran początkującym przedsiębiorcom. To wskazówki, dzięki którym można osiągnąć sukces wbrew wszelkim przeciwnościom. Wybraliśmy pięć z nich.

1. Szukaj u innych umiejętności, których sam nie posiadasz

Corcoran twierdzi, że każda udana firma, w którą zdecydowała się zainwestować, opiera się na harmonijnej współpracy ludzi o różnych kompetencjach. Wspomina, że jej partner biznesowy świetnie radził sobie ze wszystkimi rzeczami, z którymi ona miała problemy.

Sporządź listę swoich mocnych i słabych stron. Gdy zdobędziesz już gotówkę, zatrudnij osobę o umiejętnościach przeciwnych do twoich - radzi.

2. Kradnij genialne pomysły

Gwiazda Shark Tank nie uważa, żeby należały jej się szczególne wyrazy uznania za bycie osobą innowacyjną. Przyznaje, że wiele rozwiązań, które wprowadziła we własnej firmie, to pomysły, które podpatrzyła gdzieś indziej, a następnie wykorzystała na swój sposób.

Chyba nigdy w życiu nie miałam oryginalnego pomysłu - mówi.

3. Doceń swoją intuicję

- Na początku Shark Tank cały czas słuchałam swojego rozumu. Teraz oceniam ludzi instynktownie - cytuje inc.com słowa Corcoran.

4. Pracuj dla swoich ludzi

Lider - według Corcoran - pracuje dla swoich pracowników. Kiedy o tym zapomni i zacznie myśleć, że jest odwrotnie, przestaje być skuteczny. Zdaniem inwestorki menadżer, który zwraca uwagę na budowanie dobrych relacji z pracownikami oraz rozwijanie ich potencjału, zdobywa ich lojalność i otwiera sobie drzwi do udanej kariery.

5. Uwolnij się od swoich ograniczeń

Corcoran przyznaje, że walka z negatywnymi myślami i ograniczeniami we własnej głowie trwała u niej nawet 20 lat. - Twoim największym wrogiem w biznesie nie jest twój konkurent. To negatywne myśli, które masz w głowie z przeszłości - przekonuje.

rozwój osobisty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
sarkazm
10 miesięcy temu
jakby starala sie o prace u nas i powiedziala ze 20 razy zmieniala prace to nikt by jej nie zatrudnil bo przeciez wszystkowiedzace dzialy HR wiedza ze takie osoby sa niekompetentne
Sokrates
10 miesięcy temu
Może pkt. 4 ma w sobie coś. Pracuj z korzyścią dla innych (pracowników, klientów), a oni w większości to docenią i pomogą ci osiągnąć twoje cele jakiekolwiek one są. Reszta mocno wątpliwa. Najważniejsze w życiu i biznesie to dobre decyzje, a potem dobra ich realizacja, a także: kzp, gsrssz, pzu5P, pindlyt=cendwas, itd
vdsdv
10 miesięcy temu
Pomysły na biznes (produkt) to rzecz powszechna, ale ich realizacja (sprzedaż) już nie. W naszych szkołach za mało stawia się na przedsiębiorczość i na finansową edukację. Produkuje się „niemyślących, mało twórczych pracowników”. Do tego rozdawnictwo pieniędzy wzmaga brak inicjatywy. Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emeryrtura nie jest Ci potzrebna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie mogli zobaczyć, że można budować majątki, pomimo niewysokich zarobków.
jasnowidz
10 miesięcy temu
Najważniejsze jest dobrze się podłożyć pod odpowiedniego sponsora, a potem to już jest tylko poznawanie jego znajomych oraz wspólne interesy - droga pani Barbara Corcoran winna o tym wiedzieć
Piast
10 miesięcy temu
U nas obecnie jest inaczej. To władze warszawskie decydują o sukcesie....i Polacy są skazani na porażkę. Więcej Duda do spółki z Blaszakiem i Morawieckim okradają już polskich żołnierzy z nowoczesnego sprzętu - obecnie zasadzają się na polskie F-16, których mamy 48 szt. aby przekazać je Ukrainie. Nie wystarczyło że rozwalili 1/3 lotnictwa to jeszcze kolejne samoloty! A w zamian w przyszłości zakupią szkolne... koreańskie FA-50. Słudzy narodu ukraińskiego - trzeba się pozbyć tego badziewia przy najbliższych wyborach - jeśli chcemy rzeczywiście decydować o własnym kraju.