Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Spadek PKB uderza w portfele Polaków. "Małe firmy padają. Ten problem się snuje"

- Mimo spadku PKB na rynku pracy na razie nie widać pogorszenia i myślę, że nie będzie go widać w stopniu znacznym. Nie zdziwi mnie wzrost do ponad 6 proc, ale o 10 nie ma mowy - powiedział w programie "Newsroom" WP Piotr Kuczyński, analityk Domu Inwestycyjnego Xelion. - Jest inny problem. Proszę zobaczyć, co się dzieje z małymi firmami, które nie mają takiej siły, by podnosić ceny swoich wyrobów i usług, koszty im rosną dramatycznie i wiele z nim pada. Ludzie natomiast nie mają pieniędzy, by kupować drogie produkty i usługi. To jest problem, który się snuje. Przypomnę, że aż dwie trzecie polskiej gospodarki to właśnie małe firmy. Nie ma niestety ograniczania inflacji bez spowolnienia gospodarczego. RPP podjęła decyzję o pozostawieniu stóp na niezmienionym poziomie i o powrocie do celu inflacyjnego w perspektywie 2 lat. FED stawia na szybkie zbicie inflacji i stopy podnosi. To są dwie różne szkoły. Która jest mi bliższa? Jednak ta, która mówi o wolnym...

rozwiń
157
Podziel się:
KOMENTARZE
(157)
maruda
rok temu
Ludzie się śmieją jak się im mówi wprost że następuje nowy ład (nie lubię go ale właśnie o tym mówił p.o. premiera Morawiecki, i wcale nie kłamał) i nowy system czyli zielony komunizm. Prywata się skończy a pozostaną same korporacje, a kto na to pozwolił, my właśnie my dając pozwolenie praktycznie na wszystko kaście pseudopolityków w zamian za "chwilową" tzw. wolność ekonomiczną i wyzbycie się majątku narodowego. Wszystko, dosłownie wszystko się zmienia tyle że nie na lepsze, a miało być tak pięknie, wolność i swoboda, tylko dzieci żal.
Slawek
rok temu
Mnie prywaciarzy nie żal. Niech się wezmą za prawdziwą prace
Polar
rok temu
W ciagu ostatniego roku upadło ponad 200tys polskich firm! Co miesiąc zamyka sie ok 16tys jednoosobowych działalności.. Tymczasem niedawno czytaliśmy ze coraz wiecej (ok 20tys) ukr..firm sie otwiera.. Na jakiej zasadzie to dziala? To im sie opłaca a polskim juz nie? Czy sa zwolnieni z oplat czy jak? Dodam ze nie jestem ruskim trolem tylko nie wiem dlaczego polskie upadaja a " braciom " stwarza sie swietne warunki do biznesu. Czy ktos na granicy sprawdza czy to mafia czy kto?
Uhu
rok temu
Według wytycznych neokomunistów z PISu przedsiębiorców ma być jak najmniej.
...
rok temu
Teraz po cichu wszyscy eksperci przyznają rację glapinskiemu a raczej rpp... A jak podnosił to wieszali na nim psy teraz tylko mówią że to rpp mimo że dalej te same decyzję podejmuje glapinski... Na wupe oczywiście tego typu artykuły teraz są gdzieś pochowane w tle ale jak trzeba było cisnąć w glapinskiego to na czerwono na pierwszym miejscu artykuły były... goebbels byłby z was dumny lewaccy "dziennikarze"
...
Następna strona