Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
11.03.2020 14:39

Spotkanie prezydenta z dowódcami armii odwołane. W tle zakażenie generała Miki

Jak poinformowało w środę Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, prezydent nie spotka się w piątek z generałami i kadrą dowódczą wszystkich rodzajów wojsk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Prezydent Andrzej Duda z szefostwem WP spotyka się na corocznej odprawie.

Jak czytamy w komunikacie BBN, "w związku z zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o przełożeniu na innym termin dorocznej odprawy kierownictwa MON i Sił Zbrojnych RP".

To cykliczne spotkanie odbywające się raz w roku jest niezwykle ważne, bo na nim właśnie zwierzchnik sił zbrojnych prezydent Andrzej Duda ma szanse w pełni zapoznać się z tym, co dzieje się w wojsku.

Koronawirus a praca zdalna. Eksperci ostrzegają

Doroczna odprawa podsumowuje poprzedni rok i służy wypracowaniu priorytetów na rok obecny. Co niezwykle ważne, poza cywilnym szefostwem MON biorą w nim udział najwyżsi generałowie wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

Ponadto są na nim obecni reprezentanci rządu i parlamentu. Zanim BBN opublikował komunikat, pytaliśmy w kancelarii prezydenta i samym BBN o to czy spotkanie nie zostanie odwołane.

Nasze wątpliwości uzasadnialiśmy zakażeniem koronawirusem generała Miki. Jak już pisaliśmy w WP, o chorobie jednego z trzech najważniejszych polskich generałów, poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Do zarażenia dowódca generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki miało dojść podczas wojskowej narady w Niemczech. Jak poinformowało MON "osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie".

Generał trafił do warszawskiego szpitala na Szaserów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [ dziejesie.wp.pl ](http://www.dziejesie.wp.pl/)

Tagi: wiadomości, gospodarka, obronność
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-03-2020

niestetyZawsze uważałem go za tchórza i to się teraz potwierdza...

11-03-2020

EvvvvbRaz w roku to dopiero wie co sie dzieje szalenie zainteresowany

11-03-2020

MyNickmoże gdzieś naśnieżyli stok to pojechał

Rozwiń komentarze (25)