Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stan finansów państwa bez rzetelnej informacji. "Tracimy wiarygodność"

- Myślę, że nikt nie może czuć się rzetelnie i poważnie traktowany przez rząd, jeśli chodzi o kondycję budżetową państwa - mówi w programie "Money. To Się Liczy" prof. Jerzy Hausner, ekonomista i były minister gospodarki. Ekspert zwraca uwagę, że do deficytu nie są wliczane miliardowe wydatki jednostek pozabudżetowych. Mowa tu choćby o tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. A nowelizację budżetu zaplanowano dopiero po wyborach. - Finanse publiczne są coraz bardziej nieprzejrzyste, co utrudnia ocenę ekonomiczną i funkcjonowanie gospodarki - mówi prof. Hausner. Zdaniem gościa programu "Money. To Się Liczy" jest to świadome zaciemnianie obrazu ekonomicznego. A takie działania "podważają ekonomiczną wiarygodność naszego państwa".

0
0
173
Podziel się
Komentarze (173)
zobacz więcej komentarzy (173)
KOMENTARZE
(173)
dip
2 lata temu
Palikot to malo wiarygodny komentator
Quick Lopez
2 lata temu
Grabież majątku w latach 90 przez obecne pokopzpr do dziś wychodzi bokiem a jeszcze próbują zwalić to na 5 lat rządów pisowych...ja gdybym sprzedał wszystkie swoje narzędzia i maszyny to też musiałbym iść w końcu do pracy do biedry albo Niemca...jesli się przez lata wyprzedaje majątek narodowy to potem nie ma skąd zysków brać a na dodatek zwykłym ludziom trzeba podnosić podatki żeby budżet spiąc...tu nie jest winien żaden pis tylko układ magdalenkowy z gubernatorami Balcerowiczem, Lewandowskim i Bieleckim na czele czyli Kongres Liberalno Demokratyczny Tuska namaszczony przez Niemców i tego który do dziś Otua się na szczęście już tylko po internecie...
90p
2 lata temu
Wystarczy nie krasc bo inni ukrada za nas
nie daj Boże!
2 lata temu
Zobaczymy,jak wygra Trzaskowski.Będziecie jeść szczaw i mirabelki.
padres ona
2 lata temu
Nie chcą ujawniać przed wyborami bo Duda nie dostałby nawet 5%. Ale jak wygra to się rolnicy, górnicy, żołnierze, przedsiębiorcy i emeryci zdziwią. Projekty ustaw leża już przygotowane. Jako projekty poselskie. Radzę się zastanowić na kogo zagłosujecie.
...
Następna strona