Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Najwyższy budynek w Polsce? Rekord Pałacu Kultury i Nauki pobity

Pałac Kultury i Nauki już niedługo może przestać być najwyższym budynkiem w Polsce. Zdetronizować może go Chmielna Business Center, który może mieć wraz z iglicą aż 310 metrów wysokości. Dzięki temu będzie to najwyższy budynek w Unii Europejskiej. Aby dogonić świat cały czas będzie nam jednak sporo brakowało.

Podziel się
Dodaj komentarz

Trzeba będzie zmieniać encyklopedie, podręczniki, książki naukowe. Pałac Kultury i Nauki już niedługo przestanie być najwyższym budynkiem w Polsce. Zdetronizować ma go biurowiec Chmielna Business Center, który wraz z iglicą będzie mierzył aż 310 metrów wysokości. Będzie to najwyższy budynek w Unii Europejskiej, ale wciąż za niski, by dogonić świat.

Warszawscy urzędnicy wydali już decyzję o warunkach zabudowy. Inwestorem jest wywodząca się ze Słowacji deweloperska spółka HB Reavis. Wieżowiec który wstępnie określono nazwą Chmielna Business Center ma zostać zbudowany w samym centrum stolicy tuż obok Dworca Centralnego.

To nie jedyny drapacz chmur, który w najbliższych latach może zmienić krajobraz Warszawy. Co jeszcze powstaje? Zobacz najnowszą Statistikę.

Tagi: najwyższy budynek, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, statistica
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-06-2016

HODOWCA DROBIUNews juz nie aktualny.Ja jutro kińczę montowanie na kurniku 400 metrowej iglicy.Będzie to od jutra najwyższy budynek w UE

14-06-2016

pepeWarszawie to nie pomoze. I tak nie lubie tego miasta i zarozumialych mieszkancow. Wiocha a nie Manhatan.

14-06-2016

Andrzej R.Trzeba być wyjątkowo tępym i głupim aby ekscytować się wysokością jakiejś budowli . Czesi to bardzo mądry naród . Czy ktoś widział w centrum Pragi … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (144)